Početna - IZDVOJENO - Kvarner ostvario vrijednu pobjedu u Šibeniku
Košarka lopta

Kvarner ostvario vrijednu pobjedu u Šibeniku

GKK Šibenik – KK Kvarner 2010 70:81 (23:15 ; 11-19 ; 22-27 ; 14:20)

U drugom kolu A-1 lige, GKK Šibenik ugostio je košarkaše Kvarnera. Gosti su ostvarili vrijednu pobjedu na vrućem parketu kod novog prvoligaša. Konačni rezultat može zavarati jer pobjeda nije bila ni izbliza komotna kao što 11 razlike sugerira.

Košarkaši Šibenika bolje su ušli u susret te su nakon prve četvrtine imali solidnu prednost od 8 poena, da bi do kraja poluvremena gosti odlučili zaigrati kako znaju te na krilima Radića i mladog Šamanića stigli do egala. U trećoj četvrtini se igralo praktički koš za koš, a nijedna se ekipa nije uspjela odvojiti na neku ozbiljniju prednost koja bi joj omogućila mirnu završnicu.

Na početku posljednje dionice, domaći rade mini-seriju 6:0 te se približavaju na samo pola koša zaostatka (62:63). Zatim je uslijedila 10:0 serija Kvarnera koja je odlučila susret. Šibenik nepunih 5 minuta nije zabio ni koša, a vremena za popravak nije ostalo. Domaći košarkaši pokušali su se približiti brzim završavanjem napada i faulima, no Kvarner utakmicu rutinski privodi kraju. Za šibensku obranu nerješivu enigmu predstavljao je gostujući “pick and roll” tandem Krivec-Radić koji je u napadu radio dar-mar.

Kvarner su do pobijede nosili njihovi nominalno najbolji igrači: Radić (20 p, 9 sk), Škifić (16 p, 7 sk, 4 as) i Krivec (7 p, 9 as). Posebno veseli solidna partija dojučerašnjeg juniora Šamanića koji je u 27 minuta zabio 11 koševa te pokazao da će se već ove sezone moći ozbiljno računati na njega. Kod domaćina najraspoloženiji su bili Samadan (17 p) te Latvijac Porzingis (16 p).

U 3. kolu, iduće subote, košarkaši Kvarnera dočekuju Zagreb u svojoj dvorani na Kozali. Nadajmo se da će uspjeti obraniti prednost domaćeg terena i nastaviti stopostotni učinak u ovoj sezoni.