Početna - IZDVOJENO - Live: HNK Rijeka:Dinamo
hnk rijeka fešta

Live: HNK Rijeka:Dinamo

Stadion na Kantridi rasprodan je bio već par dana uoči finala kupa, tražila se i pokoja ulaznica više.

Kiša je zaobišla Kantridu, navijači su zagrijali glasnice i sve je spremno za najvažniju utakmicu sezone.

Početni sastavi:

Rijeka:

Vargić – Tomečak, Lešković, Mitrović, Leovac – Močinić, Brezovec, Kvržić, Moises, Jugović – Kramarić

Dinamo:

Ježina – Pinto, Capan, Šimunić, Pivarić – Ademi, Brozović, Antolić – Halilović, Soudani, Čop

1′ Krenula je utakmica na Kantridi. Prvi napad ima Rijeka koja napada prema zapadu.

9′ Traje početno ispitivanje snaga. Bez konkretnih pokušaja s obje strane.

10′ Igrač Dinama Soudani pucao je glavom nakon ubačaja s lijeve strane ali nedovoljno jako da bi ugrozio Vargića.

13′ Zaprijetila je i Rijeka vrataru Dinama Ježini. Riječki igrač Brezovec je osvojio loptu na sredini igrališta, proigrao Kramarića koji je gađao iskosa s lijeve strane, ali njegov udarac otišao je zamalo pokraj vratnice.

14′ Josip Šimunić dobio je žuti karton zbog preoštrog starta na Moisesu.

15′ Ubacio je Brezovec iz slobodnog udarca, Ježina u zraku “nokautirao” Kramarića, ali dosuđen je prekršaj u napadu.

20′ Luka Capan igrač Dinama dobio je žuti karton zbog povlačenja za dres.

25′ Iz gužve nakon udarca iz kuta pucao je Josip Šimunić koji igra za Dinamo, ali njegov udarac otišao je pokraj gola.

34′ Nakon ubačaja Jugovića igrača Rijeke pucao je Moises glavom ali Dinamov goman Ježina je bio spreman.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL….. Rijeka vodi 1:0

36′ Nakon udarca iz kuta Josipa Brezovca najviši pred Ježinom bio je Matej Mitrović koji je glavom pogodio vodstvo. Kantrida je eruptirala od radosti.

39′ Igrači Rijeke Marin Leovac i Josip Brezovec dobili žute kartone zbog preoštrog starta.

43′ Nova odlična prilika za bijele. Igrač Rijeke Zoran Kvržić je “ukrao” loptu obrani Dinama, proigrao Kramarića kojem Dinamov golman Ježina brani pokušaj iz blizine.

44′ Priliku za izjednačenje imao je Dinamo nakon ubačaja Pivarića s lijeve strane. Ipak, udarac glavom Duje Čopa otišao je pokraj vratnice.

45′ Gotovo je prvo poluvrijeme na Kantridi. Rijeka pogotkom Mateja Mitrovića vodi protiv Dinama – 1:0.

46′ Započelo je drugo poluvrijeme.

46′ Iz igre izlazi Dinamov igrač Luka Capan, a u igru ulazi Ruben Lima.

54′ Na Kantridi se slavi kao da je već Kup osvojen, a do kraja još 36 minuta.

61′ I zadnjih pola sata utakmice, Rijeka je i dalje u prednosti.

64′ Polukontru Rijeke pokušao je završiti Moises udarcem s dvadesetak metara, Ademi je pokušao sa sedamnaest metara zaustaviti loptu, ali je okrznuo rukom i dobio žuti karton. Brezovec je pucao iz slobodnog udarca, ali samo u živi zid.

72′ Igrač Dinama Brozović je krasno povukao, nanizao nekoliko igrača, ušao u kazneni prostor i umjesto da doda suigraču koji je natrčavao, odlučio je pucati,, no pucao je preko gola.

76′ Brezovec, igrač Rijeke nabacio je iz slobodnog udarca s 30 metara, Kramarić je ostao sam, pucao je glavom u bliži kut, ali Ježina je sjajno obranio.

78′ Rijeka je napravila prvu izmjenu, iz igre izlazi Moisés Lima Magalhães, a u igru ulazi Damir Zlomislić.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL…… Rijeka vodi 2:0

82′ Povratnu loptu s desne strane Zoran Kvržić je dočekao u ravnini druge vratnice i pogodio mrežu Dinama.

90+ Nakon dvije minute sudačke nadoknade utakmica je gotova, Rijeka je pobijedila 2:0 i s ukupnih 3:0 te apsolutno zasluženo osvojila Kup.

Nogometaši Rijeke treći put u povijesti osvojili su Rabuzinovo sunce. Fešta Riječana krenula je čim je glavni sudac Domagoj Ljubičić dao znak za kraj utakmice, a nastavila se do dugo u noć. Slavlje se preselilo na riječki trg.

Riječani su dugo čekali na svoj novi trofej, peti ukupno, a po prvi put dočekali su ga u svom gradu, na Kantridi.