Početna - IZDVOJENO - Lokomotiva – Rijeka 1:3, prvijenac Stefana Ristovskog
hnk-rijeka

Lokomotiva – Rijeka 1:3, prvijenac Stefana Ristovskog

Nogometaši Rijeke pobijedili su Lokomotivu 3:1 u utakmici četvrtfinala Kupa Hrvatske izborivši plasman među četiri najbolje ekipe. Rijeka je odigrala odličnu utakmicu, iskoristivši sve prilike i već nakon prvih 45 minuta imala je velikih tri pogotka prednosti.

Prvih dvadesetak minuta nije ponudilo previše od igre, obje momčadi nisu uputile udarac na gol. I onda je stigao pogodak Mate Maleša.

Rijeka je kružila oko kaznenog prostora domaćina, lopta je došla do Maleša na 18 metara i nakon sjajnog udarca zatresla je mrežu Lokomotive – 0:1. Bio je to drugi gol Maleša u dresu Rijeke, a prvi je postigao lani također protiv Lokomotive u Kranjčevićevoj.

Lokomotiva se mogla vratiti dvije minute kasnije. Prvo je udarac Doležala prošao uz vratnicu, a nakon ubačaja iz kuta Grezda je pogodio gredu. Lopta je pala u pet metara, a domaći nogometaši nisu je uspjeli ugurati u gol.

Na drugoj strani u 38. minuti Ristovski se sjajno izborio za jednu dugu loptu, sjurio se u kazneni prostor i silovitim udarcem je pospremio u mrežu za prvijenac u dresu Rijeke – 0:2!

Lokomotiva je ponovo zaprijetila preko Ivanušeca, ali riječka obrana i slabe reakcije domaćih napadača uglavnom su bile razlog loše realizacije.

Na drugoj strani u smiraju prvog dijela, Gorgon je sjajnom loptom izbacio Mateija koji se sjurio prema golu, zaobišao Zagorca koji ga je srušio, a Matoc je pokazao na bijelu točku.

Gorgon je preuzeo odgovornost i poslao Zagorca u jednu, a loptu u drugu stranu – 0:3.

Lokomotiva je u nastavak krenula po pogodak koji bi je vratio u igru, ali posjed nije donio ništa više od udarca Grezde s ruba kaznenog prostora.

Domaćin je smanjio u 79. minuti. Nakon ubačaja, lopta se odbila do Cekicija na dvadesetak metara. Uslijedio je snažan udarac, lopta je pogodila Maleša, promijenila smjer i prevarila Prskala – 1:3.

U 85. minuti Martić se sjurio sam prema golu Lokomotive, ali Rožman ga je uspio dostići i u posljednjem trenutku izbio je loptu u korner.