Početna - IZDVOJENO - O TRADICIONLNIM NAGRADAMA ZA NAJBOLJA OSTVARENJA SEZONE U RIJEČKOM HNK-u PRVI PUT ODLUČUJE – PUBLIKA
nagrade publike

O TRADICIONLNIM NAGRADAMA ZA NAJBOLJA OSTVARENJA SEZONE U RIJEČKOM HNK-u PRVI PUT ODLUČUJE – PUBLIKA

I ove će godine biti dodijeljene nagrade za najbolja umjetnička ostvarenja riječkog HNK Ivana pl. Zajcau prošloj kazališnoj sezoni, sezoni 2014/2015, međutim ove godine po prvi put o njima neće odlučivati prosudbena komisija nego – publika! A glasati se može putem  facebooka (https://www.facebook.com/ZajcRijeka)  te na blagajni (radnim danom od 9 do 19 sati, a subotom od  9 do 13) i u atriju kazališta (prije početka i nakon završetka predstave) do 28. prosinca 2015.  A glasovi se mogu poslati i putem elektronske pošte na adresu: nagradehnkzajc@gmail.comtako da se navede kategorija i redni broj favorita.

Nagrade će biti dodijeljene na Novogodišnjem koncertu u srijedu, 30. prosinca 2015, a pod pokroviteljstvom generalnog pokrovitelja sezone riječkog HNK-a Zagrebačke banke.

Osim što će po prvi put o najboljima odlučivati publika, po prvi put će se osim o najboljim pojedinačnim kreacijama (ženskoj i muškoj) te najboljim predstavama u cjelini u programima riječkih umjetničkih grana (Hrvatske drame, Talijanske drame, Opere i Baleta), odlučivati i o najboljem koncertu sezone te najboljoj predstavi u cjelokupnom premijernom programu HNK Ivana pl. Zajca prošle sezone.

Podsjetimo, kazališne sezone 2000/2001, a u znak sjećanja na svoje istaknute članove i umjetnike, HNK Ivana pl. Zajca je ustanovio nagrade s njihovim imenima za najbolja ostvarenja u programu Kazališta, a uz dosadašnje, od ove sezone nose i imena Galiana Pahora, Andreje Blagojević, Giulia Marinija, Gianne Depoli, Jože Komljenovića i Lovre Matačića.

Birač može glasovati samo za jednu predstavu i jednog kandidata po kategoriji.

U nastavku dodajemo i popis svih nominacija.

 

NAGRADE SE DODJELJUJU U SLIJEDEĆIM KATEGORIJAMA:

HRVATSKA DRAMA

Nagrada Zlata Nikolić za najbolju dramsku predstavu u cjelini u programu Hrvatske drame u sezoni 2014/2015:

Nominirane:

  1. “DON QUIJOTE” Miguela de Cervantesa u režiji Kokana Mladenovića

 

  1. “HRVATSKO GLUMIŠTE” u režiji Olivera Frljića i dramaturgiji Marina Blaževića

 

  1. “PINOCCHIO?” Elvie Nacinovih u režiji Elvie Nacinovich

 

  1. “VINCENT” Olje Lozica u režiji Olje Lozica

 

  1. “ŽIVOTINJSKA FARMA” Georga Orwella u adaptaciji Andrása Urbána i Nataše Antulov u režiji Andrása Urbána

 

 

Nagrada Andreja Blagojević za najbolje ostvarenu žensku ulogu u programu Hrvatske drame u sezoni 2014/2015:

Nominirane:

  1. JELENA LOPATIĆ za ulogu u predstavi “Trilogija o hrvatskom fašizmu” Olivera Frljića i Marina Blaževića; ulogu u predstavi “Vincent” Olje Lozica i ulogu u predstavi “Životinjska farma” Georga Orwella u adaptaciji Andrása Urbána i Nataše Antulov u režiji Andrása Urbána

 

  1. NIKA MIŠKOVIĆ za ulogu u predstavi „Trilogija o hrvatskom fašizmu” Olivera Frljića i Marina Blaževića; ulogu u predstavi “Vincent” Olje Lozica i ulogu u predstavi “Životinjska farma” Georga Orwella u adaptaciji Andrása Urbána i Nataše Antulov u režiji Andrása Urbána

 

  1. TANJA SMOJE za ulogu u predstavi “Trilogija o hrvatskom fašizmu” Olivera Frljića i Marina Blaževića, ulogu u predstavi “Vincent” Olje Lozica i ulogu u predstavi “Životinjska farma” Georga Orwella u adaptaciji Andrása Urbána i Nataše Antulov u režiji Andrása Urbána

Nagrada Galiano Pahor za najbolje ostvarenu mušku ulogu u programu Hrvatske drame u sezoni 2014/2015:

Nominirani:

  1. ZDENKO BOTIĆ za ulogu Vincenta u predstavi “Vincent” Olje Lozica

 

  1. JASMIN MEKIĆ za ulogu u predstavi “Trilogija o hrvatskom fašizmu” Olivera Frljića i Marina Blaževića i  ulogu u predstavi “Vincent“ Olje Lozica

 

  1. DAMIR ORLIĆ za ulogu u predstavi “Trilogija o hrvatskom fašizmu” Olivera Frljića i Marina Blaževića; ulogu u predstavi “Vincent” Olje Lozica i ulogu u predstavi”Životinjska farma“ u adaptaciji Andrása Urbána i Nataše Antulov u režiji Andrása Urbána

OPERA

 

Nagrada Boris Papandopulo za najbolju opernu predstavu u cjelini u sezoni 2014/2015:

Nominirane

 

  1. “JEVGENIJ ONJEGIN”“ Petra Iljiča Čajkovskog pod dirigentskim vodstvom Roberta Homena, u režiji Michała Znanieckog

 

  1. “CARMEN” (adaptacija za komornu scenu) Georgesa Bizeta u glazbenoj režiji Filipa Faka, koreo-režiji Selme Banich i dramaturgiji Marina Blaževića

 

  1. “OEDIPUS REX” Igora Stravinskog pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa u režiji Christiana Romanowskog

 

  1. “InferNO” Milka Kelemena u režiji Christiana Romanowskog i izvedbi Dunje Vejzović

 

  1. “DON GIOVANNI” Wolfganga Amadeusa Mozarta  pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa, u režiji Erika Söderbloma

 

Nagrada Štefanija Lenković za najbolje ostvarenu žensku ulogu u opernom programu u sezoni 2014/2015:

 

Nominirane:

  1. ANAMARIJA KNEGO za ulogu Tatjane u operi “Jevgenij Onjegin” Petra Iljiča Čajkovskog pod dirigentskim vodstvom Roberta Homena, u režiji Michała Znanieckog; za ulogu Micaële u operi “Carmen” (adaptacija za komornu scenu) Georgesa Bizeta u glazbenoj režiji Filipa Faka, u koreo-režiji Selme Banich i dramaturgiji Marina Blaževića

 

  1. KRISTINA KOLAR za ulogu Donne Elvire u operi ” Don Giovanni” Wolfganga Amadeusa Mozarta pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa, u režiji Erika Söderbloma;  za ulogu Tosce u koncertnoj izvedbi opere “Tosca”  Giacoma Puccinija pod dirigentskom vodstvom Roberta Homena

 

  1. IVANA SRBLJAN za ulogu Carmen u operi “Carmen” Georgesa Bizeta u koreo-režiji Selme Banich; za ulogu Jokaste u operi “Oedipus Rex” Igora Stravinskog pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa , u režiji Christiana Romanowskog

 

Nagrada Milan Pichler za najbolje ostvarenu mušku ulogu u opernom programu u sezoni 2014/2015:

 

Nominirani:

  1. MARKO FORTUNATO za ulogu Don Ottavia u operi ” Don Giovanni” Wolfganga Amadeusa Mozart pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa, u režiji Erika Söderbloma; za ulogu Oedipusa u operi “Oedipus Rex” Igora Stravinskog pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa , u režiji Christiana Romanowskog

 

  1. GIORGIO SURIAN za ulogu za ulogu Scarpie u koncertnoj izvedbi opere “Tosca” Giacoma Puccinija pod dirigentskom vodstvom Roberta Homena

 

  1. SINIŠA ŠTORK za ulogu Leporella u operi “” Don Giovanni” Wolfganga Amadeusa Mozart pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa, u režiji Erika Söderbloma

BALET

Nagrada Boris Papandopulo za najbolju baletnu predstavu u cjelini u sezoni 2014/2015:

Nominirane:

  1. “BAROK-BALET” Antonia Vivaldija i Georga Friedricha Händela u koreografiji Ronalda Savkovića (Četiri godišnja doba) i Balázsa Baranyaija( Farinelli Il Castrato)

 

  1. “CARMEN”Georgesa Bizeta u koreografiji Ronalda Savkovića

 

  1. “ŠEHEREZADA” Nikolaja Rimskog-Korsakova u koreografiji Lea Mujića

 

Nagrada Olga Orlova za najbolje ostvarenu žensku ulogu u baletnom programu u sezoni 2014/2015:

Nominirane:

  1. MARTA KANAZIR za ulogu Šeherezade u baletu “Šeherezada” Nikolaja Rimskog-Korsakova u koreografiji Lea Mujića

 

  1. CRISTINA LUKANEC za ulogu Madame u baletu “Carmen” Georgesa Bizeta u koreografiji Ronalda Savkovića

 

  1. PAULA RUS za ulogu za ulogu Proljeća u baletu “Barok-balet“ (Četiri godišnja doba Antonia Vivaldija) u koreografiji Ronalda Savkovića

 

 

Nagrada Joža Komljenović za najbolje ostvarenu mušku ulogu u baletnom programu u sezoni 2014/2015:

Nominirani:

 

  1. BALINT RAUCHER za ulogu Vezira Đžafera u baletu “Šeherezada” Nikolaja Rimskog-Korsakova u koreografiji Lea Mujića

 

  1. DANIELE ROMEO za ulogu za ulogu Escamilla u baletu “Carmen”“ Georgesa Bizeta u koreografiji Ronalda Savkovića

 

  1. SVEBOR ZGURIĆ za ulogu Šahzemana baletu “Šeherezada” Nikolaja Rimskog-Korsakova u koreografiji Lea Mujića

 

IL DRAMMA ITALIANO

TALIJANSKA DRAMA

Premio Giulio Marini per il miglior spettacolo del Dramma Italiano della stagione teatrale 2014/2015

Nagrada Giulio Marini za najbolju predstavu u cjelini u programu Talijanske drame u sezoni 2014/2015

 

Spettacoli candidati / Nominirane:

  1. “LE FATICHE DI PSEUDOLUS” secondo i motivi di Plauto, diretto da Giovanni Battista Storti “Pseudolove muke”prema Plautu u režiji Giovannija Battiste Stortija

 

  1. “E SE INVECE DI PINOCCHIO …” di Elvia Nacinovich, diretto da Elvia Nachinovich

“A kada bi umjesto Pinokija…” Elvie Nacinovich u režiji Elvie Nachinovich

 

  1. “LE QUINTE DELLA VITA” di Rosanna Bubola, diretto da Mario Brandolin

“Kulise života”Rosanne Bubola u režiji Maria Brandolina

 

  1. “ZORAN E IL CANE DI PORCELLANA” di Aram Kian, diretto da Andrea Collavino

“Zoran i pas od porculana” Arama Kiana u režiji Andree Collavina

 

Premio Gianna Depoli per la migliore interpretazione femminile nella stagione 2014/2015 del Dramma Italiano

Nagrada Gianna Depoli za najbolje ostvarenu žensku ulogu u programu Talijanske drame u sezoni 2014/2015:

 

Le candidate / Nominirane:

  1. ELENA BRUMINI per il ruolo di Pinocchio in “E se invece di Pinocchio …” di Elvia Nacinovich, diretto da Elvia Nacinovich

Elena Brumini za ulogu Pinocchija u predstavi “A kada bi umjesto pinokija…” Elvie Nacinovich u režiji Elvie Nachinovich

 

  1. ROSANNA BUBOLA per il ruolo di Ortensia in “Le Quinte della vita” di Rosanna Bubola, diretto da Mario Brandolin; per il ruolo della Volpe in “E se invece di Pinocchio …”  di Elvia Nacinovich diretto da Elvia Nacinovich

Rosanna Bubola za ulogu Ortensie u predstavi “Kulise života“ Rosanne Bubola u režiji Maria Brandolina; za ulogu Lisice u predstavi  “A kada bi umjesto Pinokija…” Elvie Nacinovich u režiji Elvie Nachinovich

 

  1. ELVIA NACINOVICH per il ruolo di Anya in “Zoran e il cane di porcellana” di Aram Kian, diretto da Andrea Collavino

Eliva Nacinovich za ulogu Anya u predstavi “Zoran i pas od porculana”Arama Kiana u režiji Andree Collavina.

Premio Raniero Brumini per la migliore interpretazione maschile nella stagione 2014/2015 del Dramma Italiano

Nagrada Raniero Brumini za najbolje ostvarenu mušku ulogu u programu Talijanske drame u sezoni 2014/2015:

I candidati / Nominirani:

  1. BRUNO NACINOVICH per il ruolo di Geppetto in “E se invece di Pinocchio …” di Elvia Nacinovich, diretto da Elvia Nacinovich

Bruno Nacinovich za ulogu Geppetta u predstavi  “A kada bi umjesto Pinokija …” Elvie Nacinovich u režiji Elvie Nachinovich

 

  1. GIUSEPPE NICODEMO per il ruolo di Pseudolus in “Le fatiche di Pseudolus” secondo i motivi di Plauto, diretto da Giovanni Battista Storti

Giuseppe Nicodemo za ulogu Pseudolusa  u predstavi  “Pseudolusove muke” prema Plautu , u režiji Giovannija Battiste Stortija

 

  1. MIRKO SOLDANO per il ruolo dello Sbirro in “Zoran e il cane di porcellana ” di Aram Kian, diretto da Andrea Collavino

Mirko Soldano za ulogu Policajca  u predstavi  ” Zoran i pas od porculana”  Arama Kiana u režiji Andree Collavina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rabljena Vozila

Komentiraj

x

Pogledajte još

Jedan od najpoznatijih hrvatskih pjevača stiže u Opatiju

Petar Grašo jedan je od najpoznatijih hrvatskih pjevača, tekstopisaca, kompozitora i kantautora koji je u bogatoj glazbenoj karijeri surađivao s ...