Početna - IZDVOJENO - Osijek – Rijeka 1:1
HNK Rijeka
arhiva

Osijek – Rijeka 1:1

Nogometaši Rijeke i Osijeka remizirali su 1:1 u Gradskom vrtu u 17. kolu MAXtv Prve lige. Rijeka je tako nastavila niz od 19. utakmica zaredom bez poraza u službenim utakmicama, ali ostao je žal za dva boda nakon pogotka primljenog u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Igrale su se posljednje sekunde kada je Osijek izveo slobodan udarac na utakmici, a kontakt Arsenića i Bradarića, glavni sudac Matoc okarakterizirao je kao najstrožu kaznu. Škorić je bio siguran 1:1.

Rijeka tako nije uspjela ostvariti šestu uzastopnu pobjedu u prvenstvu. Izabranici Matjaža Keka poveli su u završnici prvog poluvremena. Tomasov je sjajno proigrao Bezjaka koji je pobjegao braničima Osijeka i poentirao u bliži kut – 0:1.

Osijek je dobro otvorio utakmicu, Grgić je već u prvoj minuti lijepo pucao glavom, a lopta je prošla uz vratnicu. Uslijedili su pokušaji Kurtovića (5′) i Čuljaka (11′), ali bez rezultata. U 15. minuti Osijek je izborio slobodan udarac na 25 metara. Roce je lijepo pucao, a Vargić efektno obranio.  Opasna situacija za riječki gol dogodila se i u 19. minuti, ali Vargić je na vrijeme istrčao na dvadesetak metara i izbio loptu.

Rijeka je nakon toga povezala redove, imala nekoliko dobrih situacija, ali nedostajalo je mirnoće u završnici. U 33. minuti Tomasov je izveo korner, Samardžić je lijepo skočio, ali udarac glavom otišao je iznad grede. Novi konkretan pokušaj stigao je u 41. minuti. Nakon jedne odbijene lopte, Radošević je potegnuo s 30 metara, ali nije bilo preciznosti u udarcu.

Osijek je krenuo ofenzivno na otvaranju, u 54. minuti Lešković je pravovremenim uklizavanjem u kaznenom prostoru izbio loptu ispred Šorše. Propala je i prilika domaćina u 61. minuti, a većina napada odbijala se već u ranoj fazi o čvrstu riječku obranu. Sve do četvrte minute sudačke nadoknade.