Početna - IZDVOJENO - Osijek – Rijeka 2:3, Andrijašević zaključio sjajan preokret
rjk-gol

Osijek – Rijeka 2:3, Andrijašević zaključio sjajan preokret

Nogometaši Rijeke pobijedili su Osijek 3:2 u utakmici 21. kola MAXtv Prve lige sjajnim preokretom u drugom poluvremenu čime su stigli do važnih bodova na otvaranju prvenstva.

Igrala se 56. minuta utakmice kada je Vešović, koji je unio živost na lijevom boku, sjajno ubacio, a Franko Andrijašević preciznim udarcem glavom matirao Mikulića – 2:2.

Bio je to ključan impuls za riječku momčad koja je od tog trenutka krenula po tri boda. Unatoč mnogim prodorima, pokušajima i ubačajima s desnog i lijevog boka, trenutak odluke stigao je u 85. minuti.

Gorgon je gurnuo loptu za Andrijaševića koji se sjajno snašao između dvojice osječkih braniča i sjajno poentirao donijevši Rijeci tri boda (2:3), ujedno okrunivši svoju odličnu predstavu drugim golom.

Rijeka je i puno ranije mogla riješiti pitanje pobjednika.  Momčad Matjaža Keka nije mogla poželjeti bolje otvaranje utakmice stvorivši dvije velike prilike unutar dvije minute. Nakon pogreške Škorića u 4. minuti, Andrijašević je pronašao Gavranovića čiji je udarac u izglednoj prilici blokirao Barać.

Samo minutu kasnije Gavranović je odigrao za Andrijaševića koji je uputio udarac sa 16 metara, ali Mikulić je odlično reagirao.

Rijeka je svoju premoć naplatila u 18. minuti. Vešovićev ubačaj skrenuo je branič Osijeka. Bradarić je ubacio, a Gavranoviću je preostalo gurnuti loptu u mrežu – 0:1.