Početna - IZDVOJENO - Pobjeda Rijeke u 149. Jadranskom derbiju

Pobjeda Rijeke u 149. Jadranskom derbiju

Rijeka je lakše od očekivanja došla do pobjede u 149. Jadranskom derbiju protiv slabog Hajduka koji ni u jednom trenutku nije bio ravnopravan suparnik ‘bijelima’.

Povela je Rijeka već u 2. minuti kada nakon kornera Čolak fantastično zahvaća loptu i pronalazi put do mreže. Domaći povisuju na 2:0 u 35. minuti. Acosty se izborio za udarac sa 16 metara, a odbijenu loptu Pavičić pospremio u mrežu iza golmana gostiju.

Hajduk se budi u 50. minuti. Nakon jedne duge lopte, Said se uspio izboriti za loptu u duelu s Punčecom u kaznenom prostoru i plasirati je poed Sluge za 2:1. U 62. minuti gosti ostaju sa igračem manje nakon neopreznog starta Lopeza nad Grahovcem.

Točku na i za slavlje na Rujevici i potvrdu drugog mjesta tablici postavio je Puljić koji je najbrže reagirao nakon jednog odbijanca u sudačkoj nadoknadi postavivši konačan rezultat – 3:1.