Početna - IZDVOJENO - Program vRIska
vrisak

Program vRIska

Jubilarni, 10. međunarodni festival autora i sajam knjige vRIsak, koji će u organizaciji izdavačke kuće V.B.Z. iz Zagreba i udruge Vrisak održati u Rijeci od 31. svibnja do 10. lipnja, kao i ranijih godina donosi bogat književni program na više lokacija u gradu uz čitav niz gostovanja.

Cjelokupni program 10. vRIska:

 

  • SRIJEDA, 31. SVIBNJA 2017.

– 18:00 h

Književnost između egzila i azila

Slavenka Drakulić: Mileva Einstein, teorija tuge

Sudjeluju: Slavenka Drakulić, Vojo Šiljak

Ex libris – Riva Boduli 3b

 

– 19:30 h

Svečano otvorenje 10. Vriska

Voditelj: Vojo Šiljak

Za dobru rock and roll priču zadužen: Boris Štok

Brod Marina – Adamićev gat

 

– 21:00 h

Festival europske kratke priče: Luka Europe

Čitaju: Senko Karuza, Rosa Montero, Bronka Nowicka, Ondjaki, DBC Pierre, Igiaba Scego

Brod Marina – Adamićev gat

 

  • ČETVRTAK, 1. LIPNJA 2017.

– 18:00 h

U fokusu

Rade Jarak: Emigranti – labirint sudbina
Sudjeluju: Rade Jarak, Nenad Stipanić

Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a

 

– 19:00 h

U fokusu

Senko Karuza: Prsa u prsa

Sudjeluju: Senko Karuza, Roman Simić, Miroslav Mićanović, Branko Čegec

Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a

 

– 20:00 h

Književnost između egzila i azila

Vladimir Pištalo: Tesla, portret među maskama, Venecija

Sudjeluju: Vladimir Pištalo, Vojo Šiljak, Zoran Hamović

Ex libris – Riva Boduli 3b

 

– 21:00 h

Festival europske kratke priče: Luka Europe

Čitaju: Hassan Blasim, Lucy Caldwell, Željka Horvat Čeč, Guillermo Martínez, Chika Unigwe

Brod Marina – Adamićev gat

 

  • PETAK, 2. LIPNJA 2017.

– 18:00 h

U fokusu

Sanja Baković: Plovna mjesta

Sudjeluju: Sanja Baković, Željka Horvat Čeč

Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a

 

– 19:00 h

U fokusu

Damir Karakaš: Sjećanje šume

Sudjeluju: Damir Karakaš, Nina Mitrović

Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a

 

– 20:00 h

Europom u 30 knjiga

Srđan Valjarević: Dnevnik druge zime

Sudjeluju: Srđan Valjarević, Drago Glamuzina

Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a

 

– 21:00 h

Rijeka čita, piše, sluša, voli: Od riječkog kruga redom do Ri Lita

Sudjeluju: Edi Jurković, Dragan Ogurlić, Nikola Petković, Bojan Mušćet, Laura Marchiq, Milan Zagorac, Davor Mandić, Zoran Krušvar, Kristina Posilović, Željka Horvat Čeč

Bonus program:
Iz@ Medošević & ritam sekcija Borgie

Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a

 

– 21:00 h

Vrisak Cinema: filmovi snimljeni prema knjigama iz biblioteke Europom u 30 knjiga – Peti brod (Slovačka)

Art-kino Croatia – Krešimirova 2

 

– 23:00 h

Vrisak Music: Smeđi Šećer – Nacionalna klasa

Klub Tunel – Školjić 12

 

  • SUBOTA, 3. LIPNJA 2017.

– 10:00h – 14:00 h

POP-UP knjižara: Doručak uz dobru knjigu, zanimljive govornike i laganu glazbenu podlogu

Samovar bar, Trg Matije Vlačića Flaciusa 2

 

– 18:00 h

U fokusu

Nikola Petković: How to Tie Your Shoes

Sudjeluju: Nikola Petković, John O’Brien (Dalkey Archive Press), Jake Snyder (Dalkey Archive Press)

Hrvatsko narodno kazalište Ivana pl. Zajca – Verdijeva 1

 

– 19:30 h

U fokusu

Slađana Bukovac: Stajska bolest

Sudjeluju: Slađana Bukovac, Velid Đekić,

Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a

 

  • NEDJELJA, 4. LIPNJA 2017. 

– 16:00 h

Claudio Magris i Nikola Petković:
Obrnuta uloga: profesori i studenti

Ex libris – Riva Boduli 3b

 

– 18:00 h

Geneza knjige: Od rukopisa do prijevoda

Claudio Magris, Milan Rakovac, Ljiljana Avirović, Nikola Petković

Ex libris – Riva Boduli 3b

 

– 20:00 h

Vrisak Cinema: filmovi snimljeni prema knjigama iz biblioteke Europom u 30 knjiga – Trg dijamanta (Španjolska)

Mini Art-kino Croatia – Krešimirova 2

 

  • PONEDJELJAK, 5. LIPNJA 2017.

– 11:00 h

Vrisak Junior: Davor Šunk i slikovnice za najmlađe – upoznajte Miru i Maru i patuljka Mudrića

Gradska knjižnica Rijeka, Dječji odjel Stribor – Trg 128. brigade Hrvatske vojske 6

 

– 18:00 h

U fokusu

Maroje Mihovilović: Mi djeca Solferina

Sudjeluju: Maroje Mihovilović, Vojo Šiljak

Ex libris – Riva Boduli 3b

 

– 19:00 h

Europom u 30 knjiga

Clare Azzopardi: Iza svake je ostalo ime

Sudjeluju: Clare Azzopardi, Sandra Ukalović

Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a

 

– 20:00 h

U fokusu

Srđan Dragojević: Rane i dve priče za novu deceniju

Sudjeluju: Srđan Dragojević, Dragan Rubeša

Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a

 

– 21:00 h

Vrisak Cinema: filmovi snimljeni prema knjigama iz biblioteke Europom u 30 knjiga – Pozdrav s Marijom (Poljska)

Mini Art-kino Croatia – Krešimirova 2

 

  • UTORAK, 6. LIPNJA 2017.

– 11:00 h

Vrisak Junior
Srđan Dragojević: Kakagrad

Sudjeluju: Srđan Dragojević, Jelena Bevandić

Gradska knjižnica Rijeka, Dječji odjel Stribor – Trg 128. brigade Hrvatske vojske 6

 

– 18:00 h

U fokusu

Tea Tulić: Maksimum jata

Sudjeluju: Tea Tulić, Enver Krivac,  Kruno Lokotar

Ex libris – Riva Boduli 3b

 

– 19:00 h

Književnost između egzila i azila
Slobodan Šnajder: Doba mjedi

Sudjeluju: Slobodan Šnajder, Vojo Šiljak

Ex libris – Riva Boduli 3b

 

– 20:00 h

U fokusu

Nenad Marjanović – Dr. Fric: Vražja makina

Sudjeluju: Nenad Marjanović – Dr. Fric, Diego Bosusco – Ptica, Zoran Simić

Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a

 

– 21:00 h

Europom u 30 knjiga

Jānis Joņevs: Jelgava ‘94

Sudjeluju: Jānis Joņevs, Santa Domijan Zviedre, Stjepan Ravić

Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a

 

– 22:00 h

U fokusu

Marko Tomaš: Regata papirnatih brodova

Sudjeluju: Marko Tomaš, Kruno Lokotar

Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a

 

  • SRIJEDA, 7. LIPNJA 2017.

– 11:00 h

Vrisak Junior
Dječja radionica: Crta, slovo, riječ i slika

Sudjeluju: Andrea Peterlik Huseinović, Kašmir Huseinović

Gradska knjižnica Rijeka, Dječji odjel Stribor – Trg 128. brigade Hrvatske vojske 6

 

– 19:00 h

U fokusu

Sanja Kovačević: Kvalitetne TV serije: Milenijsko doba ekrana

Sudjeluju: Sanja Kovačević, Dragan Rubeša, Kruno Lokotar

Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a

 

– 20:00 h

Europom u 30 knjiga
Lidija Dimkovska: Skrivena kamera

Sudjeluju: Lidija Dimkovska, Borjana Prošev-Oliver, Vojo Šiljak, Koraljka Penavin

Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a

 

– 21:00 h

Književnost između egzila i azila

Bekim Sejranović: Dnevnik jednog nomada

Sudjeluju: Bekim Sejranović, Drago Glamuzina

Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a

 

– 22:00 h

Vrisak Music: Di.Merkl

Klub Tunel – Školjić 12

 

  • ČETVRTAK, 8. LIPNJA 2017.

– 11,00 h

Vrisak Junior

Dječja radionica: Kako se gradi priča

Voditeljica: Željka Horvat Vukelja

Gradska knjižnica Rijeka, Dječji odjel Stribor – Trg 128. brigade Hrvatske vojske 6

 

– 12:00 h

Vrisak Junior

Promocija knjige: Zabundane priče

Predstavlja: Tomislav Baran

Gradska knjižnica Rijeka, Dječji odjel Stribor – Trg 128. brigade Hrvatske vojske 6

 

– 18:00 h

U fokusu

Miroslav Mićanović: Soba Jacka Nicholsona

Sudjeluju: Miroslav Mićanović, Branko Čegec

Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a

 

– 19:00 h

Književnost između egzila i azila / Europom u 30 knjiga

Beqë Cufaj: projekt@party

Sudjeluju: Beqë Cufaj, Giulian Hamitaj,
Vojo Šiljak, Stjepan Ravić

Ex libris – Riva Boduli 3b

 

– 20:00 h

U fokusu

Ivica Prtenjača: Tiho rušenje

Sudjeluju: Ivica Prtenjača, Drago Glamuzina

Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a

 

– 21:00 h

Vrisak Cinema: filmovi snimljeni prema knjigama iz biblioteke Europom u 30 knjigaDamoklova mračna komora (Nizozemska)

Art-kino Croatia – Krešimirova 2

 

  •  PETAK, 9. LIPNJA 2017.

– 10:00 h

Prevodilačka radionica iz nizozemske književnosti

Voditeljice: Jelica Novaković-Lopušina (Filološki fakultet u Beogradu),
Gioia-Ana Ulrich Knežević (Filozofski
fakultet u Zagrebu)

Sudjeluju: Olivera van der Leeuw-Stanković, Bojana Budimir, Mila Vojinović, Anita Srebnik, Maja Weikert, Radovan Lučić,
Toni Bandov

Brod Marina – Adamićev gat

 

– 19:00 h

U fokusu

Ludwig Bauer: Zavičaj, zaborav

Sudjeluju: Ludwig Bauer, Vojo Šiljak,
Seid Serdarević

Ex libris – Riva Boduli 3b

 

– 20:00 h

Književnost između egzila i azila

Guido Snel: Batler gospodina Lugosija

Sudjeluju: Guido Snel, Seid Serdarević

Ex libris – Riva Boduli 3b

 

– 20:00 h

Plovimo Kvarnerom: Veli Lošinj – Veli Vrisak

Autori čitaju: Lidija Dimkovska, Bekim Serjanović, Ivica Prtenjača, Zoran Ferić,
Drago Glamuzina

Lječilište Veli Lošinj – Villa Elisabeth (terasa), Podjavori 27, Veli Lošinj

 

– 21:00 h

CeKaPe: čitanje kratke priče

Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a

 

– 22:00 h

Visak Music

Mile Voli Disko

Klub Tunel – Školjić 12

 

  • SUBOTA, 10. LIPNJA 2017. 

– 10,00 h

Prevodilačka radionica iz nizozemske književnosti

Voditeljice: Jelica Novaković-Lopušina (Filološki fakultet u Beogradu),
Gioia-Ana Ulrich Knežević (Filozofski
fakultet u Zagrebu)

Sudjeluju: Olivera van der Leeuw-Stanković, Bojana Budimir, Mila Vojinović, Anita Srebnik, Maja Weikert, Radovan Lučić,
Toni Bandov

Brod Marina – Adamićev gat

 

– 20,00 h

CeKaPe: čitanje poezije

Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a

Program je podložan promjenama.

Rabljena Vozila

Komentiraj

x

Pogledajte još

Novo elitno naselje na Pavlovcu

Naselje Pavlovac, koje se zbog svoje lokacije smatra iznimno atraktivnim i elitnim dijelom grada, uskoro će dobiti proširenje od 28.500 ...