Početna - IZDVOJENO - Prvi poraz Kvarnera

Prvi poraz Kvarnera

Alkar-KK Kvarner 2010 74:68 (18:17 ; 19:16 ; 21:20 ; 19:18)

Alkar: Vitali 4, Jure Boban 11, Žitko 18, Zupčić 5, Josip Boban, Perajica, Buzolić, Gaurina 8, Bilandžić 5, Modrić 2, Kanaet
Kvarner: Škifić 16, A. Boban 14, Miličević 9, Stipčić 4, Krivec 11, Salamun 2, Veljačić, Radić 6, Šamanić 6, Širko, Proleta, Kučan

Košarkaši riječkog Kvarnera upisali su prvi poraz u ovoj sezoni. Na vrućem parketu kod sinjskog Alkara poraženi su rezultatom 74:68. U izjednačenoj utakmici domaćini su pokazali više živaca i tako došli do vrijedne pobjede kojom su preuzeli prvo mjesto na tablici, upravo od jučerašnjeg protivnika.

Utakmicu pogotkom otvara Nikola Gaurina dok gosti uzvraćaju tricom A. Bobana i polaganjem Radića te gostima donose rano vodstvo (2:5). Košem Šamanića gosti stižu do najveće prednosti koju će imati u ovoj utakmici (5:10), da bi zatim uslijedila 13:2 serija Alkara i donijela domaćima +6. Na kraju prve i početku druge četvrtine, Jure Škifić zabija 8 uzastopnih poena te vraća gostima minimalnu prednost (18:20). Pogođenim slobodnim bacanjima Kriveca, Kvarner smanjuje na -1 (34:33), a nakon toga Alkar radi seriju 7:0 i dolazi do +8 (41:33).

U trećoj četvrtini, domaći održavaju prednost i ne dopuštaju gostima da se u potpunosti približe. Igra se koš za koš, a na odmor se odlazi rezultatom 58:53.  U posljednjoj dionici, domaćini čine sve kako bi Kvarneru zadali konačni udarac i prelomili utakmicu u svoju korist. Nekoliko puta se i činilo da je do toga došlo no gosti su tricama A. Bobana i Miličevića vraćali utakmicu u neizvjesnost.

Ključni trenutci utakmice dogodili su se u 37. minuti kada je nakon faula Gaurine, Ivan Miličević stao na liniju slobodnih bacanja. U tim trenucima rezultat je bio 67:63 za domaćina. Miličević je promašio oba bacanja, no nakon odbijanja lopte hvata napadački skok. Nekoliko sekundi nakon toga Krivec promašuje polaganje, no Miličević opet hvata skok. Daje priliku A. Bobanu da zabije koš no on biva blokiran od strane Vitalija, ali hvata loptu i promašuje teško polaganje. Kako to inače u sportu bude, ako ne zabiješ- primiš. Umjesto samo -2, igrač domaćih Jure Boban zabija s poludistance i tako konačno slama otpor gostiju (69:63). Utakmica završava rezultatom 74:68.

Utakmicu su presudile bolje reakcije domaćih u odlučujućim trenucima, kao i slaba partija inače odličnog Radića koji je zabio samo 6 koševa. Bez odgovarajućeg učinka, uz Škifića ponajboljeg igrača Kvarnera, nije se moglo protiv snažnog i posebice doma neugodnog Alkara. U idućem, 6. kolu, košarkaši Kvarnera dočekuju Križevce.