Početna - IZDVOJENO - Rijeka – Celje 3:2, Zuta donio pobjedu
rijeka celje

Rijeka – Celje 3:2, Zuta donio pobjedu

Nogometaši Rijeke pobijedili su Celje 3:2 u posljednjoj pripremnoj utakmici pred odlazak na pripreme u Portugal. Za Celje je nastupio Goran Cvijanović koji je svojevremeno nosio dres Rijeke, a upamćen je ostao po pogotku protiv Zadra kada je s centra prebacio vratara.

Rijeka je otpor gostiju slomila u samoj završnici. Igrala se 82. minuta kada je Ajayi primio loptu u kaznenom prostoru, odigrao povratno za Zutu koji je s ruba kaznenog prostora prekrasnim udarcem i svojim prvijencem u bijelom dresu donio Rijeci pobjedu. Zuta je ovim potezom zaradio ovacije publike.

Završnica je bila neizvjesna, Celje je povelo u 64. minuti.  Nakon kornera, riječka obrana nije najbolje reagirala i Belić je iz nesporedne blizine pospremio loptu u mrežu – 1:2.

U 73. minuti Matei se sjurio prema golu i pucao, lopta se odbila do Ajayija koji je pogodio vratnicu.

Samo minutu kasnije Rijeka je izjednačila. Mišić se sjurio sam prema golu, vratar Rozman obranio je njegov pokušaj, ali lopta se odbila do Črnica koji je prekrasnim volejem zatresao mrežu – 2:2.

Rijeka je bila konkretnija i na otvaranju utakmice, ali gosti su ipak poveli. U 18. minuti, nakon ubačaj, Hadžić je bio najviši i glavom zatresao mrežu – 0:1.

Nakon nekoliko pokušaja Gavranovića, Rijeka je izjednačila u 36. minuti. Ristovski je lijepo ušao s desne strane, ubacio na prvu vratnicu, a Gorgon je loptu pospremio u mrežu – 1:1.