Početna - IZDVOJENO - Rijeka – Hajduk 2:0
rjk-gol-slavi

Rijeka – Hajduk 2:0

Početnu uspavanku razbio je Mate Maleš na najbolji mogući način. Maleš je dobio loptu na 25 metara i jednostavno potegnuo za prekrasan pogodak – 1:0. Kapetan ekipe na taj je način čestitao 30. rođendan Armadi koja je taman završavala spektakularnu koreografiju.

U 21. minuti uslijedio je odličan udarac Bezjaka, a minutu kasnije Futacs je propustio odličnu poziciju za Hajduk u kaznenom prostoru Rijeke.

Mišić je u 28. minuti odlično proigrao Bezjaka koji se othrvao u duelu i izbio pred vratara Stipicu koji je ovoga puta izašao kao pobjednik.

I onda je stigao drugi gol. Mišić je sjajno proigrao Bradarića koji je ušao iz drugog plana i izbjegao zaleđe, te samo gurnuo loptu za Gavranovića koji ju je plasirao u praznu mrežu – 2:0.

Futacs je još jednom pokušao u 35. minuti s 25 metara, ali Prskalo je odbio pokušaj. Iako je Rijeka dominirala u prvom poluvremenu Hajduk je u završnici imao dvije izgledne prilike. Prvo je Vlašić potegnuo s 25 metara, a Prskalo sjajno reagirao.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Prskalo je još jednom bio odličan zaustavivši udarac Jeffersona glavom iz nesposredne blizine.

Hajduk je na otvaranju drugog poluvremena pokušao pogotkom vratiti neizvjesnost u utakmicu, ali sigurna riječka obrana otklonila je sve opasnosti.

Najbolju priliku u tom periodu imao je Ohandza koji je ostao sam u kaznenom prostoru u 68. minuti, a udarac glavom otišao je pored vratnice. Na drugoj strani Vešovićev udarac ukrotio je Stipica.

Rijeka je mirno privela utakmica kraju za važna tri boda i novi korak na putu prema ostvarenju sna.