Početna - IZDVOJENO - Rijeka – Hajduk 4:1

Rijeka – Hajduk 4:1

Pred punim stadionom na Kantridi igrači Rijeke su jučer svladali igrače Hajduka i to rezultatom 4:1. Rijeka je u igru krenula oštro i s jednim ciljem da na svom terenu pobjede i osiguraju pravu atmosferu na tribinama za svoje navijače što je i dokazano jer su već u 13. minuti zabili svoj prvi pogodak. Bila je to čista prilika za Krstanovića nakon lijepe igre Rijeke ali na njega nalijeće gostujući golman i ruši ga, sudac Strahonja pokazuje na bijelu točku, a golmana opominje samo žutim kartonom. Krstanović je sigurni izvođač te Rijeka vodi 1:0. Imali su domaći konstantnu prednost, dobro napravljene akcije ali je nedostajao završetak. U 23. minuti Sharbini proigrava i dodaje Krstanoviću koji u okretu gubi loptu. U nastavku akcije domaći gube loptu na 20 metara od gola, gosti brzom kontrom proigravaju Pašalića koji sa lijeve strane puca u gol i pogađa za izjednačujući rezultat u 28. minuti 1:1 s kojim obe momčadi odlaze i na odmor.

Nove prilike za domaće igrače bile su odmah na poočetku drugog pluvremena i već u 48. minuti Krstanović dolazi sam pred Stipicom ali umjesto da puca proigrava Sharbinija kome branič Milović blokira udarac na gol. Borio se žestoko u kaznenom prostoru gostiju cijelo vrijeme Krstanović na kojega u 52. minuti ruši Maloča, a sudac pokazuje na bijelu točku i Maloči direkno crveni karton. Krstanović po drugi puta izvodi kazneni udarac i osigurava Rijeci da prijeđe u vodstvo 2:1. Veselje na stadiona i na terenu se opet nastavlja, a lopta je najviše u posjedu domaćih igrača, te u 69. Sharbini poentira za rezultat 3:1. Pokušavali su igrači Hajduka kako bi stigli ovaj rezultat, ali protiv ovako razigrane Rijeke su jučer bili nemoćni.
87. minuti nakon asistencije Kvržića Anas Sharbini opet pogađa gol za 4:1 i u 89. izlazi iz igre ispračen ovacijama i gromoglasnim aplauzom punog stadiona. Ovim rezulatom je završilo Jadranski derbi kojim su se ‘bijeli’ učvrstili na drugom mjestu na tablici pet bodova ispred trećega Hajduka.