Početna - IZDVOJENO - Rijeka imala Lyon
Rijeka Lyon 2013

Rijeka imala Lyon

Rijeka je odigravši 1:1 s francuskim Lyonom u sjajnoj atmosferi na Kantridi, stigla do drugog boda u skupini i još uvijek je u igri za prolazak dalje.

U odličnoj utakmici gosti su poveli u 14. minuti nakon gužve u šesnaestercu Rijeke.
Strijelac je bio Plea.

Lavovi su vodstvo imali samo sedam minuta kada je Andrej Kramarić primio loptu na 30-ak metara i opalio prema golu Lyona. Bio je to fantastičan gol koji je golman ‘lavova’ samo pogledom mogao ispratiti u mrežu.

Nakon gola Riječani su do kraja prvog dijela bili puno bolja momčad, ali lopta nije htjela u mrežu Lyona.

U drugom poluvremenu ritam je malo pao. U posljednjih 20 minuta Lyon je pritisnuo Riječane na njihovu polovicu, ali najbolju priliku imali su domaćini. U 89. minuti pucao je Alispahić iz daljine, ali uz dosta poteškoća obranio je to golman Lyona.

Na Kantridi je momčad Matjaža Keka i dalje neporažena, a to je uz fantastično ozračje na tribinama, veliki domet. Slično kao i u prvoj utakmici na Gerlandu, do pobjede su mogli i jedni i drugi, pa je ovakva podjela bodova zapravo i poštena.

U sljedećem kolu Rijeka na Kantridi igra protiv Guimaraesa koji je večeras na svom terenu izgubio od Betisa 0:1 golom Chulija u 94. minuti.