Početna - IZDVOJENO - Rijeka žali za izgubljena tri boda, Osijek – Rijeka 0:0
Matjaž Kek

Rijeka žali za izgubljena tri boda, Osijek – Rijeka 0:0

Nogometaši Rijeke odigrali su utakmicu bez golova na gostovanju kod Osijeka u Gradskom vrtu. U borbenom i obostrano otvorenom dvoboju na kraju su mreže mirovale iako je bilo dovoljno uzbuđenja, posebno pred domaćim golom.
Najbliže pogotku Rijeka je bila u 54. minuti kada je Filip Bradarić odlično potegao iz slobodnog udarca, ali lopta koja je iznenadila i domaćeg vratara Mikulića završila je na vratnici. Samo tri minute kasnije lijepu priliku imao je i Alex ali s nekoliko metara pucao je u blok domaćina. Uz još nekoliko pokušaja Mitrovića (nakon prekida) odnosno polukontri kojima je nedostajalo kvalitetnije završno dodavanje, Rijeka je vrlo dobro kontrolirala situaciju pred Prskalom i ostvarila treći gostujući remi ovog proljeća.

Na kraju utakmice Rijeka je mogla žaliti za propuštenom pobjedom nad Osijekom, no na kraju ipak bod svakome (Osijek – Rijeka 0:0).

Stoper Rijeke Marko Lešković je rekao:”Htjeli smo pobijediti, pokazali smo to od prve minute. Ekipa je zaista dala sve od sebe, šteta što nismo zabili gol. Žalimo za bodovima jer smo imali zaista puno prigoda iz prekida, pa ona velika šansa Alexa…Oni su vrlo agresivna ekipa, igrali su kod kuće i znali smo da će biti motivirani. Dogovorili smo se da ćemo krenuti jako jer ipak igramo za sebe, želimo bodove, ali ovaj put nije išlo…Nisam znao do početka utakmice da ću biti kapetan. Velika čast, žao mi se samo što nisam to začinio s pobjedom…”
Lešković je prvi put u dresu Rijeke poveo momčad kao kapetan.

U idućem kolu nogometaši Rijeke na Kantridi će ugostiti Dinamo.