Početna - IZDVOJENO - Rijeka – Split 2:0
image001-5

Rijeka – Split 2:0

Nogometaši Rijeke pobijedili su Split 2:0 u utakmici 10. kola MAXtv Prve lige nastavivši s odličnim igrama ove sezone u prvenstvu. Rijeka je ovom pobjedom povećala prednost pred drugoplasiranim Osijekom na tri boda, a ujedno je nastavila nevjerojatan niz od 30 utakmica bez poraza u ogledima sa splitskim klubovima (Split, Hajduk).

Rijeka je silovito krenula u utakmicu, već praktički u prvom napadu Gorgon je probao efektnu završiti akciju, ali njegov udarac otišao je iznad grede.

Činilo se da Splitu prijeti pogodak svaki put kada su riječki nogometaši imali loptu u nogama. Nakon dva opasna ubačaja Ristovskog, uslijedio je udarac Vešovića s 15 metara, ali Duka je sjajno reagirao.

Četiri minute kasnije ponovo su isti akteri u akciji, Vešović je ovoga puta pucao iz sjajne situacije s nekih 11 metara, ali Duka je još jednom sjajno reagirao. Za iduću veliku priliku trebalo je dočekati 28. minutu. Gavranović se  riješio pratnje u kaznenom prostoru, ali njegov udarac iz neposredne blizine uspio je obraniti Duka.

I onda je stigao gol. U 30. minuti Zuta je vratio poluvisoku loptu za Bradarića koji je potegnuo s 20 metara, lopta je pogodila Gorgona koji je promijenio njezin smjer i prevario Duku – 1:0.

Uslijedio je nešto mirniji period, ali Rijeka je do kraja poluvremena udvostručila prednost. U sudačkoj nadoknadi Gavranović je proigrao Ristovskog koji je izbio sam pred vratara Splita, ali Duka je obranio njegov pokušaj.

Lopta se na kraju akcije odbila do Andrijaševića koji ju je pospremio u mrežu – 2:0.

Rijeka je nastavila pritiskati u nastavku kontrolirajući igru i rezultat. Mreža se zatresla u 67. minuti, ali pogodak Ristovskog poništen je zbog prekršaja Eleza. Šteta jer bio bi to prvijenac za makedonskog reprezentativca u dresu Rijeke.

Rijeka je imala još nekoliko izglednih situacija do kraja utakmice, ali nije uspjela postići još poneki gol.