Početna - IZDVOJENO - Rijeka stigla do pobjede u Varaždinu

Rijeka stigla do pobjede u Varaždinu

Nogometaši Rijeke pobijedili su na gostovanju Varaždin 2:3 u utakmici 35. kola Hrvatski telekom Prve lige.
Igrala se 79. minuta. Nakon lijepe akcije po desnoj strani, Drmić je uzeo loptu, sjurio se u kazneni prostor i zakucao je pod prečku – 1:3. Činilo se da će to biti trenutak koji će prelomiti utakmicu, ali u 84. minuti Novoselec je smanjio na 2:3.
Uslijedila je luda završnica, pokušaj Bobana u 90. minuti tijelom je nakon klizećeg starta blokirao Escoval, a u trećoj minuti nadoknade, nakon kornera, udarac Novoselca otišao je blizu gola.
Na kraju Rijeka se uspjela obraniti i uzeti važne bodove u borbi za Konferencijsku ligu.
Prvih 45 minuta nije ponudilo previše prilika, a Varaždin je poveo u 34. minuti. Capan je pogrešno procijenio i odigrao povratnu loptu, Obregon je presjekao i izbio sam pred Nevistića – 1:0.
Varaždin je prijetio već u četvrtoj minuti. Obregon je primio loptu u kaznenom prostoru, Velkovski je uspio izbiti u korner. Nakon ubačaja, Elezi je ostao u dobroj prilici u kaznenom prostoru, ali njegov udarac završio je bloku.
U 15. minuti Velkovski je neoprezno izgubio loptu pred kaznenim prostorom Rijeke, Varaždin je imao dvije odlične situacije, ali oba dva udarca završila su u riječkom bloku.
U 26. minuti Elezi je povukao akciju i potegnuo s 20 metara, lopta je otišla preko gola.
Igra Rijeke uglavnom se svela na poluprilike i ubačaje koji nisu donijeli niti jednu opasnost pred golom Varaždina.
Varaždin je drugi dio otovorio brzom kontrom koju je zaključio Elezi udarcem preko gola s 18 metara.
Rijeka je unutar nekoliko minuta imala tri udarca iz kuta, a gol je stigao u 62. minuti.
Pavičić je ubacio, Menalo se najbolje snašao i poentirao – 1:1.
Samo pet minuta kasnije Rijeka je povela. Pavičić je ubacio, Horkaš je loše reagirao, lopta se odbila do Capana koji je zatresao mrežu – 1:2.
U 75. minuti Murić je lijepo prošao i ubacio, Drmić je smirio loptu i potegnuo, ali udarac je otišao preko grede.