Početna - IZDVOJENO - Rijeka – Triglav 4:0
rjk-triglav

Rijeka – Triglav 4:0

Nogometaši Rijeke pobijedili su Triglav 4:0 u drugoj pripremnoj utakmici odigranoj na pomoćnom travnjaku u sklopu kampa HNK Rijeka. Vrijeme je ovoga puta poslužilo momčadi koje su pred tristotinjak gledatelja pokazale dobar nogomet.

Iako je Rijeka bila konkretnija od prve minute Triglav je uspijevao odolijevati napadima. Najizraženije prilike bile su udarci Mišića iz slobodnog udarca u 8. odnosno pokušaj Gorgona u 18. minuti.

Pogodak je stigao u 24. minuti. Nakon kornera gosti nisu uspjeli u nekoliko navrata izbiti loptu, Franko Andrijašević sjajno se snašao i iz okreta prekrasnim potezom matirao Džafića – 1:0.

Gorgon se u lijepoj prilici našao i u 28. minuti nakon duplog pasa s Andrijaševićem, ali njegov pokušaj blokirao je Suljević.

Najveću priliku do kraja prvog dijela imao je Gavranović koji je iz neposredne blizine udarcem glavom pored gola poslao Zutin ubačaj.

Rijeka je pitanje pobjednika riješila unutar četiri minute, a prije toga Gavranovićev udarac (58′) završio je na gredi, a vratar Triglava obranio je bombu Matića s 18 metara u 62. minuti.

U 69. minuti Ajayi je lijepo proigrao Črnica koji se oslobodio na rubu kaznenog prostora i prekrasnim udarcem zatresao mrežu – 2:0.

Tri minute kasnije Ajayi se izborio za ubačaj u kaznenom prostoru i proigrao Kovačevića koji je skrenuo loptu u mrežu – 3:0.

U 79. minuti uslijedila je nova prilika u kaznenom prostoru, a nakon udarca Turčina lopta je od vratnice završila u mreži – 4:0.