Početna - IZDVOJENO - Darda pobijedila Kvarner
Košarka lopta

Darda pobijedila Kvarner

KK Vrijednosnice OS Darda – KK Kvarner 2010 82:76 (17:19 ; 18:18 ; 24:10 ; 23:29)

Darda: R. Kujundžić 8, Meznarić 16, Šarac, Diminić 18, Jakić, M. Kujundžić, Jovanović, Došen 8, Hrnčić 14, Barišić, Pandurić 18, Turalija

Kvarner: Stipčić 7, Veljačić, Čakarun 4, Radić 10, Salamun, Proleta 2, Boban, Škifić 13, Šamanić 27, Krivec 5, Širko 8, Miličević

U devetom kolu košarkaške A-1 lige Darda je svladala vodećeg na ljestvici, riječki Kvarner. Gosti su i prema kladionicama bili veliki favoriti, čija se pobjeda plaćala 1,30 no domaći su imali druge planove te uspjeli stići do svoje tek druge pobjede u 9 odigranih kola.

Gosti puno bolje otvaraju utakmicu te na krilima Kriveca i Radića dolaze do +5 (2:7). Ubrzo se domaćini vraćaju te u osmoj minuti pogođenim bacanjima Pandurića stižu do prve prednosti (10:9). Do kraja četvrtine se nitko nije uspio odlijepiti te je završilo gostujućom prednošću +2 (17:19).

U drugoj četvrtini, nakon koš-faul akcije Pandurića kojom domaći dolaze do pola koša prednosti (20:19), na scenu stupa mladi Šamanić koji pogađa tricu, a nakon uspješne obrane Kvarnera polaže uz faul Meznarića te zabija slobodno bacanje (20:25). Do kraja četvrtine se prednost dosta izmjenjivala no na poluvremenu semafor pokazuje 35:37.

U trećoj četvrtini gotovo sve se poklopilo domaćinima. Sve što su uputili prema košu je ušlo, dok je njihov koš bio kao uklet za igrače Kvarnera. Tricom Hrnčića domaći zaokružuju 13:2 seriju kojom odlaze na prvu osjetniju prednost (50:43). Nakon polaganja Stipčića činilo se kako stvari idu na bolje za Kvarner no uslijedila je nova serija domaćina, ovaj put 9:2 i na mali odmor se odlazi s -12 (59:47). Nakon polaganja Meznarića za +15 (65:50), gostujući se košarkaši malo bude te rade seriju 7:0 i vraćaju se u utakmicu (65:57). No kad se trebalo potpuno približiti, domaći su odlučili dodati gasa te ponovo pobjegli na +13, četiri minute do kraja (72:59). Kada se činilo da je otpor gostiju slomljen, oni se uspijevaju vratiti na krilima sjajnog Šamanića na samo -3 (77:74) četrdesetak sekundi do kraja. Brzim prekršajima pokušava se napraviti nešto no ostaje premalo vremena i domaći uzimaju vrijednu pobjedu (82:76).

Darda je praktično cijelu utakmicu odigrala sa 6 igrača, dok čak petorica nisu ni ulazila u igru. Pandurić i Meznarić odigrali su punih 40 minuta, Diminić 36, a Hrnčić 34 i pravo je čudo kako su uspjeli održati tako visoku razinu igre. Kod domaćina najbolji su bili Pandurić (18 p, 3 sk, 5 as), Meznarić (16 p, 7 sk, 3 as), Hrnčić (14 p, 7 sk) te Diminić (18 p). U Kvarneru utakmicu života odigrao je sjajni Šamanić, zabivši 27 koševa za isto toliko minuta uz 10/14 iz igre (6/10 za tri), jedinu potporu imao je u uvijek solidnom Škifiću (13 p) dok se Radić nakon solidnog prvog poluvremena u drugom potpuno izgubio.

Iduće kolo, u srijedu 11. 12. 2013. košarkaši Kvarnera gostuju kod KK Splita.