Crikveničani prohujali Opatijom

KK Opatija – KK Crikvenica 70:86 (12:19 ; 15:23 ; 19:17 ; 24:27)

KK Opatija: Makvić, Jelić 3, Tatara 3, Ilir 14, Protega 7, Maruna 21, Božičević, Piškor, Popić-Mileusnić 6, Kovačević 7, Žeželj 5, Negro 4
KK Crikvenica: Juričić  11, Amančić 6, Piškulić 16, Mičanović, Mandžuka, Komadina 13, Šamanić 7, Matić 11, Troskot 4, Kozlevčar 6, Deleut, Benić 12

U osmom kolu A-2 lige-Zapad, košarkaši Opatije dočekali su KK Crikvenicu. Domaći su u utakmicu ušli s namjerom da prekinu niz od tri uzastopna poraza, no protiv moćne Crikvenice im to nije pošlo za rukom. Opatijci su trenutno na skoru 2-6, dok Crikvenica ima 7-1.

Na samom početku, domaći košarkaši nešto bolje igraju. Preko Protege i Popić-Mileusnića dolaze do vodstva 4:0. Priliku za dignuti vodstvo na 6 razlike ima mladi Negro, no promašuje oba slobodna bacanja. Ubrzo se gosti predvođeni sjajnim Matićem (8 poena u prvoj četvrtini) vraćaju u rezultatski egal (10:10), a zatim rade seriju 9:2 te na odmor odlaze sa +7 (12:19).

U nastavku, gosti još malo stišću i ubrzo odlaze na +15 (15:30), a potom se domaći košarkaši vraćaju na jednoznamenkasti zaostatak preko Tatare, Ilira i Protege (22:30). Do poluvremena gosti ponovo odlaze na uvjerljivih +15 (27:42). U ovom periodu, sjajnu je rolu odradio gostujući 17-godišnji šuter Piškulić koji je zabio 9 poena.

U drugom poluvremenu, gosti nastavljaju kontrolirati utakmicu održavajući prednost od oko 15 poena. Najbliže što su se Opatijci približili bilo je 11 razlike na početku posljednje dionice igre (48:59). Košarkaši iz Crikvenice, rutinski su odradili utakmicu do kraja i ubilježili uvjerljivo slavlje. (70:86)

Gostujući košarkaši dominirali su u gotovo svim segmentima igre. Dok su kod Opatije bili raspoloženi samo Maruna (21 p) i Ilir (14 p), koji su zabili polovicu svih koševa svoje ekipe, gosti su imali čak pet dvoznamenkastih igrača. Odlikovala ih je brža igra u napadu, kao i agresivnija igra u obrani te domaći realno nikad nisu ni imali šansu dobit ovu utakmicu. Poseban problem u prvom poluvremenu im je predstavljalo loše iskakanje na igrača koji izađe iz bloka, što je rezultiralo velikim brojem otvorenih šuteva s poludistance, koje su im gosti lakoćom pozabijali.