Početna - IZDVOJENO - Felix Neureuther slavio

Felix Neureuther slavio

Slalomaši  su vozili  utrku u Kranjskoj Gori,  a  slavio je Felix Neureuther.

Nijemac je do treće ovosezonske pobjede stigao briljantnom drugom vožnjom.  Slavio je s 59 stotinki prednosti ispred sunarodnjaka Fritza Dopfera i 79 stotinki ispred trećeplasiranog Norvežanina Henrika Kristoffersena.

U drugoj vožnji,  pobjednik prve vožnje, Matt je oprezno krenuo i zbog toga je izgubio svu prednost do prvog prolaza te  pred samim ciljem je odustao. Neureuther je zadržao prednost i na prvom i na drugom prolazu je imao 40 stotinki prednosti, a u donjem je briljirao i sa 60 stotinki prednosti preuzeo vodstvo.

Naš Ivica Kostelić je startao s 44 stotinke prednosti, no već na prvom prolazu je kasnio pet stotinki. U srednjem dijelu je bio spor, te je izgubio još pola sekunde, a u cilj je ušao posljednji s 99 stotinki zaostatka.

Dalibor Šamšal nije odustao! Svjetski rekorder po broju odustajanja završio je ovu utrku sa 3.63 sekunde zaostatka.