Dvadeset i prvo izdanje Tjedna talijanskog jezika u svijetu te Dani talijanske kulture Generalnog konzulata Italije u Rijeci održavaju se u Umagu, Puli, Rijeci, Opatiji i Rovinju. U sklopu obilježavanja, u Kristalnog dvorani hotela „Kvarner“ sinoć je održan koncert poznatog talijanskog pjevača Massima Ranierija “Sogno e Son Desto 500 volte“

Ovaj događaj održan je pod Visokim pokroviteljstvom predsjednika Republike Italije, u organizaciji Generalnog konzulata Italije u Rijeci, Pučkog učilišta u Trstu i Talijanske unije te u suradnji s Liburnia Riviera Hotelima. Uz predstavnike Generalnog konzulata, Zajednice Talijana, županije i gradova koncertu su prisustvovali gradonačelnik Opatije Fernando Kirigin te zamjenica Kristina Đukić.

Kirigin je zahvalio domaćinima što se koncert održava upravo u Opatiji te svima poželio da ih stihovi i note popularnog pjevača i glumca Ranierija zabave i inspiriraju.