Početna - NOVOSTI - Hajduk – Rijeka 1:1
Hajduk-Rijeka
web

Hajduk – Rijeka 1:1

U 11.kolu MAXTv Prve lige, na utakmici odigranoj u Dugopolju, Hajduk i Rijeka igrali su neriješeno 1:1. Susret je zbog niza organizacijskih propusta bio na samom rubu regularnosti, tako ej u Dugopulju na stadionu Hrvatskih vitezova bilo svega, od upaljača do baterija iz mobitela, a koje su domaći navijači u nekoliko navrata bacali na igrače Rijeke i stručni stožer.

Utakmica je bila prekinuta jednom na nekoliko minuta, atmosfera je bila takva da se rijetko kad može vidjeti, igra je bila korektna ali dojam utakmice nije.U prvom dijelu utakmice poveo je Hajduk golom iz kaznenog  udarca, nakon što je lopta u ruku pogodila Leškovića. Caktaš je pogodio za 1:0.  U drugom dijelu Rijeka je igrala puno bolje, izjednačila golom Kvržića, dok je pred kraj utakmice Rijeci i poništen čisti gol Kramarića, zbog navodnog zaleđa.

Promuklog glasa i razočaranog izraza lica došao je Matjaž Kek pred novinare nakon 135. jadranskog derbija. Razlog nije rezultat koliko svi oni ne nogometni događaji koji su dopirali s tribina stadiona u Dugopolju. – Mislim da je šteta što na kraju, kada nam je poništen regularan pogodak, nismo realizirali bolju igru i bolje prigode. Bilo je stvarno teško, od prve minute se vidjelo kakav će biti pritisak. Kao trener i čovjek sam zadovoljan za ono što je bilo na igralištu. Ono što je bilo vani nije dobro i želio bih da je toga što manje. Ne znam kamo vodi ta sva mržnja… Igrači su sve to skupa izdržali, odigrali agresivnu, pravu prvenstvenu utakmicu gdje je Hajduk pritiskom došao do prednosti. U drugom poluvremenu smo dobro reagirali, bolje trčali. Šteta što se ovaj veliki derbi nije igrao na Poljudu – rekao je Matjaž Kek koji se osvrnuo i na događaje koji su nedvojbeno utjecali na događaje na travnjaku.

Stolice koje su letjele prema Jajalu i Keku i sva slava uvreda ono su čemu, svi će se složiti, nije mjesto u nogometu. – Šteta, nepotrebno… To su stvari koje su po život opasne. Nije bilo lako i zbog toga me veseli što je na igralištu bilo poštovanja, što su igrači skupa izašli s terena i to je vjerojatno najveća pobjeda u ovoj utakmici. Naša je želja biti igrati u normalnim uvjetima a ovo je bilo na rubu. Dva kluba neka budu veliki rivali, ali su hrvatski klubovi, igraju u hrvatskoj ligi i iako sam stranac teško mogu ovo razumjeti – dodao je trener Rijeke.