Početna - IZDVOJENO - HNK Rijeka – PFC Ludogorets 1:2

Strijelci: 1:0 Tomasov (29′), 1:1 Moti (45′ 11m), 1:2 Bezjak (50′)

HNK Rijeka: Vargić –  Tomečak, Samardžić(od 70′ Knežević), Mitrović(od 70′ Lešković), Leovac (od 46′ Bertoša)  – Cvijanović(od 55′ Močinić), Zlomislić (od 60′ Mišić)– Tomasov, Jugović, Ajayi (od 46′ Ivančić) – Balaj (od75′ Rebernik)

PFC Ludogorets:  Stoyanov, Barthe, Azavedo Junior, Abalo, Dyakov, Zlatinski, Minev, Moti, De Sousa, Costa, Misidjan

Još su igrali: Čvorović, Alexsandrov, Gomes Da Fonseca, Bezjak, Abel, Vasilev, Petrov, Tersiev, De Freitas Fernandes, Cristaldo Farias, Hamsa

U drugoj pripremnoj utakmici u Španjolskoj Rijeka je izgubila od bugarskog prvaka Ludogoretsa 2:1.

Prvo poluvrijeme završilo je 1:1. Rijeka je povela golom Tomasova iz 29’ iz odlično izvedenog slobodnog udarca s 25 metara. Prethodno je prekršajem zaustavljen Jugović nakon dobre akcije Tomasova i Balaja.

Izjednačio je Ludogorets iz kaznenog udaraca u 45. minuti. Ayaji je s leđa u kaznenom prostoru ostvario kontakt s Aboloom koji pada, a sudac Lopez dosuđuje kazneni udarac koji je realizirao Moti.

Iz prvog poluvremena treba izdvojiti i poništen pogodak Ajayiju, kada je sudac procijenio da je njegov udarac prema golu skrenuo netko od igrača Rijeke koji je bio u nedozvoljenom položaju.

Ludogorec je bio opasan u 11’ preko Azeveda Juniora koji je izbliza pogodio prečku…

Drugo poluvrijeme bolje počinje Ludogorets pa već u 50’ postižu pogodak za 1:2. Gol je, udarcem s 20 metara postigao Bezjak.

Samo trenutak kasnije odličnu prigodu je imao Ivančić ali je sa sedam metara iskosa, nakon dodavanja Tomečaka, pucao pokraj gola.

Za Rijeku su još probali u 60’ Balaj iz slobodnog udaraca ali pogodio je blok, a udarce su nakon lijepih akcija imali Močinić, Ivančić i Tomečak ali dva puta je obranio golman Čvorović, dok je jednom lopta otišla preko gola.