Početna - IZDVOJENO - Hrvatska – Belgija 1:2
Hrvatska Belgija

Hrvatska – Belgija 1:2

Pobjeda Belgije na Maksimiru 2:1

Belgija je pobijedila u utakmici na Maksimiru, neporaženi već 9 utakmica zaredom, a poraz Hrvatske dodatno je zakomplicirao položaj naše momčadi u kvalifikacijama za svjetsko prvenstvo.

Još je samo jedna utakmica ostala do kraja kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Brazilu. No, nadamo se kako će naši nogometaši odigrati još dva susreta play-offa. Utakmica Hrvatska – Belgija bila je bitna objema močadima. Nama malo više, jer pobjedom bi došli do sigurnog mjesta u dodatnim kvalifikacijama, dok Belgiji bi i bod donio ‘check-in’ za Brazil.

Belgija je osigurala sudjelovanje na SP-u već u prvom poluvremenu te dovela Hrvatsku u svojevrstan “knock-down” kada se naša momčad gotovo da i nije mogla “sastati” s loptom. Belgijski gorostas Lukaku dva puta je poentirao za konačna dva gola Belgije, no ono što žalosti je da su golovi postignuti iz pogrešaka igrača naše momčadi.

U drugom poluvremenu Hrvatska je igrala puno bolje i u 83′ veznjak Niko Kranjčar je zabio za konačnih 1:2 te uspio donekle popraviti dojam naše reprezentacije na ovoj utakmici. No nažalost, to nije bilo dovoljno. Iako su posljednje minute utakmice obećavale barem izjednačujući rezultat, to se nije dogodilo. U ovom slučaju bod bi bio velik “kao kuća”. Još se, povrh svega, i sucu utakmice Howardu Webu “dogodio” očigledan kiks kada u 88′ utakmice nije dosudio kazneni udarac u korist Hrvatske. Da je dosuđen udarac s bijele točke, sigurni smo da bi konačan ishod utakmice bio 2:2.