Početna - IZDVOJENO - Hrvatska protiv San Marina na Rujevici upisala najveću pobjedu u povijesti
hrvatska

Hrvatska protiv San Marina na Rujevici upisala najveću pobjedu u povijesti

Hrvatska nogometna reprezentacija svladala je  San Marino 10:0 na stadionu HNK Rijeka u posljednjoj pripremnoj utakmici pred odlazak na Europsko prvenstvo u Francuskoj upisavši najvišu pobjedu u povijesti u jednoj službenoj utakmici. U redovima Hrvatske istaknuli su se Mario Mandžukić i Nikola Kalinić koji su postigli hat-trick u prvom odnosno drugom poluvremenu.

Hrvatska lavina krenula je u 20. minuti. Luka Modrić pucao je s ruba kaznenog prostora, Pjaca je petom kratko skrenuo loptu i prevario vratara Simoncinija – 1:0. Samo tri minute kasnije Modrić je idealnom dugom loptom poslužio Perišića koji je glavom spustio za Mandžukića – 2:0.

Hrvatska je ubacila u višu brzinu, u 25. minuti Perišić je lijepo ubacio s lijeve strane i Srna je odlično reagirao – 3:0. Četvrti gol stigao je u 36. minuti. Srna je ubacio s desne strane, a Mandžukić glavom poentirao – 4:0. Peti gol bio je replika četvrtog, Srna je opet pronašao Mandžukića – 5:0. Odličnih 45 minuta zaključio je Ivan Perišić sjajnim slobodnim udarcem – 6:0.

Pet minuta trebalo je u drugom poluvremenu za novi pogodak. Srna je ponovo sjajno asistirao, a Rakitić je bio brži od vratara – 7:0.

Novi veliki aplauz prolomio se stadionom kada je u 55. minuti na travnjak istrčao Andrej Kramarić koji je ostavio dubok trag u Rijeci.

Rekord je postignut u 59. minuti, Pjaca je s desne strane ubacio, a Kalinić je utrčao ispred braniča i poentirao – 8:0. Isti igrač postigao je i deveti gol.  Nakon ubačaja iz kuta u duelu su bili Vida i vratar Benedettini. Lopta je pala na nogu Kaliniću koji je iz neposredne blizine gurnuo loptu u praznu mrežu – 9:0.

Dvoznamenkasti broj golova postignut je u 84. minuti. Nakon brzog prebrojavanja Perišić je ubacio s lijevog boka, a Kalinić pospremio loptu u mrežu – 10:0.