Na današnji dan obilježava se 22. obljetnica stradanja Škabrnje. Na ulazu u mjesto formirat će se Kolona sjećanja, a na Spomen obilježju Masovne grobnice bit će položeni vijenci i zapaljene svijeće.
Nakon svete mise u mjesnoj crkvi Uznesenja blažene djevice Marije, središnji komemorativni skup održat će se na Trgu dr. Franje Tuđmana, a obilježavanje završava polaganjem vijenaca na Središnjem križu na mjesnom groblju sv. Luke.
Škabrnja se prisjeća svojih žrtava, mještana i branitelja, ubijenih prije 22 godine kada je srpski agresor, potpomognut zrakoplovstvom, tenkovima i pješaštvom 9. kninskog korpusa bivše JNA samo u jednom danu ubio 48 civila i 15 branitelja. Sljedećih dana nastavljeni su pokolji u Nadinu, a ukupno je za vrijeme okupacije broj žrtava narastao na 86.