Početna - IZDVOJENO - Idemo u Brazil!

Idemo u Brazil!

Hrvatska : Island 2:0

Hrvatska ide na Svjetsko prvenstvo!

U Maksimiru je večeras odigrana uzvratna kvalifikacijska utakmica između Hrvatske i Islanda. Nakon remija u Rejkyaviku, naša momčad je večeras na Maksimiru pokazala da zna igrati nogomet i osigurala Hrvatskoj kartu za Brazil.

Oko 20.000 navijača dočekalo je reprezentaciju i odlična atmosfera na stadionu dovela je Hrvatsku do prvog gola na utakmici, a zgoditak je u 28. minuti postigao Mario Mandžukić. Iako je Mandžukić nedugo dobio crveni karton zbog opasne igre, Hrvatska je i dalje dominirala na terenu. U drugom poluvremenu, nakon agresivnog starta, izvanrednog slaloma Kovačića koji proigrao Srnu na boku, Srna svojom poznatom varkom prevario vratara Islanda i postigao pobjednički pogodak za konačnih 2:0.

Do kraja utakmice Hrvatska je imala još pet stopostotnih prilika, a konačna statistika broja udaraca pokazuje koliko su vatreni bili moćni na terenu.

Ovom pobjedom Hrvatska je po četvrti puta izborila plasman na Svjetsko prvenstvo!