Početna - IZDVOJENO - Istra 1961 – Rijeka 0:2

Istra 1961 – Rijeka 0:2

Nogometaši Rijeke pobijedili su Istru 1961 2:0 u utakmici 11. kola MAXtv Prve lige upisavši treće uzastopno prvenstveno slavlje. Izabranici Matjaža Keka do nova tri boda došli su s još jednom dobrom predstavom nanijevši Istri u međusobnim ogledima sedmi uzastopni prvenstveni poraz ujedno učvrstivši mjesto na vrhu ljestvice.

Rijeka nije mogla poželjeti bolje otvaranje, već u sedmoj minuti otključana su vrata Istre 1961. Mišić je izveo korner, lopta je došla do Črnica na drugoj vratnici – 0:1.

Bio je to trenutak koji je Rijeci olakšao posao u nastavku jer nije bilo potrebe za srljanjem prema naprijed. Rijeka je djelovala stabilno i iako je Istra u nekoliko navrata stigla pred gol, u konačnici, osim udarca Solomona u 36. minuti, nije bilo prave opasnosti.

U 22. minuti stigao je drugi gol za Rijeku. Vešović je ubacio loptu u srce kaznenog prostora, gdje se najbolje snašao Gorgon i prebacio Ivešu – 0:2.

Šest minuta kasnije Črnic je okušao udarac s ruba kaznenog prostora, ali Iveša nije imao težak zadatak.

Solomon je u 29. minuti zagrijao Prskala udarcem s 20 metara, na drugoj strani Elez je zamalo skrenuo ubačaj Ristovskog u mrežu.

U 36. minuti Prskalo je istrčao na jednu visoku loptu, ali nije ju uspio najbolje boksati. Iako se Prskalo stigao vratiti, Solomon je imao lijepu priliku, ali udarac je otišao pored gola.

Solomun se istaknuo sjajnim prodorom u 40. minuti, ali osim dva lijepa driblinga, prave opasnosti za Rijeku u konačnici nije bilo.

Drugo poluvrijeme Rijeka je otvorila opasnim ubačajem Ristovskog, a u nastavku svoj udarac u dva navrata okušao je Vešović.

Na drugoj strani Istra je u nekoliko navrata stigla pred kazneni prostor Rijeke, najopasniji je bio vižljasti Solomon, ali u konačnici to nije rezultiralo konkretnijom prilikom.