Početna - IZDVOJENO - Jadranski derbi: Hajduk – Rijeka 2:2
Hajduk Rijeka

Jadranski derbi: Hajduk – Rijeka 2:2

Hajduk i Rijeka su na Poljudu odigrali derbi 20. kola 1.HNL i podijelili bodove rezultatom 2-2.

Strijelci za goste bili su Leon Benko u 7. te Andrej Kramarić u 41. minuti, dok su za Hajduk pogađali Filip Bradarić u 76. te kapetan Mario Maloča u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Hajduk je odlično otvorio utakmicu i mogao je povesti već u drugoj minuti, no Bencun je pucao preko Vargićevog gola. Već u osmoj minuti Riječani su šokirali domaćina kada je Benko pucao iz slobodnog udarca, a lopta se odbila od živog zida, promijenila smjer i završila u mreži za vodstvo gostiju.

Hajduk je novi udarac primio u 41. minuti kada je Kramarić povukao kontranapad i na kraju opalio s 20-ak metara i zabio prekrasan gol!
U 75. minuti je Hajduk smanjio rezultat s bijele točke. Maleš je srušio Bencuna u kaznenom prostoru, a Bradarić je bio precizan te zabio za 2:1. U samom finišu utakmice, u sudačkoj nadoknadi, Maleš je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton zbog igranja rukom u šesnaestercu. Novi penal za Hajduk realizirao je Maloča i izjednačio rezultat.

Hajduk- Rijeka 0-1, Benko 8′

Hajduk- Rijeka 0-2, Kramarić 41′

Hajduk- Rijeka 1-2, Bradarić 76′ (11m)

Hajduk- Rijeka 2-2, Maloča 90+2′ (11m)