Početna - IZDVOJENO - Kvarner stigao do četvrte pobjede

Kvarner stigao do četvrte pobjede

KK Kvarner: KK Zabok 87:64 (26:14; 24:17; 15:21; 22:12)

KK Kvarner: Stipčić 4, Veljačić, Čakarun 14, Radić 25, Salamun, Boban 4, Škifić 20, Šamanić 4, Krivec 7, Kučan

KK Zabok: Kuga, Raić 4, Anzulović 2, Svoboda 5, Vlaić 5, Crnjević 6, Marić 13, Demo 8, Tuđen, Ceranja 3, Bagarić 10, Nakić 8

Košarkaši Kvarnera stigli su do četvrte pobjede u isto toliko utakmica. Na domaćem parketu, savladali su Zabok rezultatom 87:64. Ovom pobjedom stigli su do prvog mjesta na tablici te jedini imaju maksimalan učinak. Iza Kvarnera po 3 pobjede i 1 poraz imaju KK Križevci i sinjski Alkar.

Prve koševe na utakmici postiže Radić, da bi odmah sa linije slobodnih bacanja poravnao Demo. Uslijedilo je 7 uzastopnih koševa domaćih te se već nagovještavalo kojim će smjerom ići ova utakmica (9:2). Polaganjem Raića, Zabok stiže na samo -4 (12:8) no 6 uzastopnih koševa Škifića odvode Kvarner na dvoznamenkastu prednost (18:8). Do kraja četvrtine prednost je narasla na 12 razlike (26:14), a posebno se istaknuo Jure Škifić sa 8 postignutih poena.

Početkom druge četvrtine, domaći rade seriju 10:2 i odlaze na 20 koševa prednosti (36:16). Malo bolju igru gosti okrunjuju polaganjem Crnjevića za “samo” 14 razlike (40:26) da bi do poluvremena opet prednost narasla na 19 poena (50:31). U prvom poluvremenu ekipa Kvarnera je odigrala sjajnu košarku. Bili su razigrani u napadu, a koncentrirani i agresivni u obrani.

U drugo poluvrijeme domaći košarkaši ulaze pomalo nezainteresirano i dopuštaju dosta lakih koševa Zabočanima. Polaganjem Deme, gosti dolaze do -11 (65:54), ali ispod toga se do kraja utakmice nisu uspjeli spustiti.

Početak četvrte četvrtine donio je rješenje susreta. Serijom 16:3 košarkaši Kvarnera otklanjaju sve sumnje po pitanju pobjednika ovog susreta te utakmica završava s velikih 23 poena razlike u korist domaćih košarkaša.

Kod domaćina najbolji su bili Radić (25 p, 9 sk), Škifić (20 p, 8 sk, 5 stl, 4 as) i Čakarun (14 p, 2 sk, 2 as), a goste su predvodili Marić sa 13 poena te centar s NBA i euroligaškim pedigreom Dalibor Bagarić s 10 poena i 6 skokova.

Iduće subote košarkaši Kvarnera gostuju kod Alkara, gdje će tražiti petu uzastopnu pobjedu u A-1 ligi.