Početna - IZDVOJENO - Kvarnerska rivijera: Rijeka pobijedila Vojvodinu, Iličić donio polufinale
image001-2

Kvarnerska rivijera: Rijeka pobijedila Vojvodinu, Iličić donio polufinale

Kadeti Rijeke pobijedili su Vojvodinu 1:0 u utakmici četvrtfinala Kvarnerske rivijere! Riječki nogometaši u subotu će protiv Venezije tražiti plasman u finale. Drugi polufinalni par čine Dinamo – Abuja.

U teškoj i tvrdoj utakmici ključan trenutak utakmice dogodio se u 49. minuti. Šantek je odigrao jednu dubinsku loptu, Dukađin je kratko prenio glavom, a Iličić je bio najbrži, ušao u prostor ispred braniča i matirao vratara Vukašina – 1:0. Vojvodina je tek tada počela napadati, ali u konačnici nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti.

Rijeka je od prvog trenutka nametnula ritam. Već u četvrtoj minuti Iličić je krenuo u solo prodor, odigrao dupli pas s Črnkom, i izbio sam pred vratara Vojvodine koji je izašao kao pobjednik iz dvoboja.

U 17. minuti Rilov je lijepo pucao s 18 metara, ali preko grede, dok je sedam minuta kasnije njegov udarac s 25 metara vrhovima prstiju obranio Pilipović.  U 29. minuti Dukađin je lijepo ubacio, Iličić je bio najbrži na pet metara, ali nije dobro zahvatio loptu.

Rijeka je čvrsto krenula i u nastavak. Ivančević je lijepo proigrao Iličića koji je primio loptu na rubu 16 metara, okretom se riješio pratnje braniča, ali jaki udarac obranio je opet vratar Pilipović.

I onda je stigla spomenuta 49. minuta i veliko slavlje riječkih nogometaša na travnjaku, ali i klupe. Pogodak Miroslava Iličića koji je Rijeku zasluženo odveo u polufinale.