Početna - IZDVOJENO - Live prijenos: HNK Rijeka – Ferancvaros TC

Live prijenos: HNK Rijeka – Ferancvaros TC

Večerašnjom utakmicom Rijeka se vraća na europsku pozornicu, nakon izuzetno uspješne prošle sezone.

U sklopu kvalifikacija za UEFA Europsku ligu, 17. srpnja od 20:30 na Kantridi gostuje mađarski velikan – Ferencvaros TC koji ima veoma moćnu ekipu.

Dvadeset minuta prije početka utakmice tribine Kantride sve se više pune, a limena glazba Lovran svojim notama diže raspoloženje na tribinama.

1′ Počela je utakmica na Kantridi, početni udarac imala je Rijeka.

4′ Nakon kombinacije kod udarca iz kuta ubačena je lopta Marina Leovca, te je došla do Moisesa koje je na drugoj vratnici dobro pucao, ali obrana Ferencvarosa je zaustavila njegov udarac.

9′ Brezovec je oštro ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, ali vratar Ferencvarosa je uz manje poteškoće otklonio opasnost.

18′ Pokušaj ubačaja Anasa Sharbinija zamalo je iznenadio mađarskog vratara.

26′ Mato Jajalo je odlično potegao iz voleja s 20-ak metara, ali njegov udarac je prošao nekoliko centimetara iznad grede.

27′ Još jedna nova odlična prilika za bijele nakon povratne lopte Tomečaka pucao je Krstanović ali lopta je otišla pored gola.

39′ Pucao je Brezovec ali nedovoljno jako da ugrzi dobro postavljenog Dibusza.

45′ Jedna minuta sudačke nadoknade

45′ Završilo je prvo poluvrijeme na Kantridi. Rijeka – Ferencvaros 0:0.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

57′ Prva prilika u drugom poluvremenu se nastavlja za bijele. Jugović je pucao sa 16 metara ali vratar Ferencvarosa izbija u aut.

58′ Došlo je do prve riječke izmjene igrača, iz igre izlazi Mato Jajalo, a u igru ulazi Andrej Kramarić.

Gooooooooooooooooooooooooooooooooool….

84′ Ivan Krstanović je zabio gol, Kramarić je “provozao” obranu Ferencvarosa kada ga je na prekršajem zaustavio Havojić, a sudac je pokazao na najstrožu kaznu. Siguran izvođač bio je Ivan Krstanović.

90′ Igrat će se najmanje tri minute sudačke nadoknade.

93′ Kraj utakmice na Kantridi. Rijeka Ferencvaros 1:0.

Na stadionu je bilo 9500 navijača, koji su gromoglasno podržavali naše bijele, uz veoma tešku igru igrači HNK Rijeke su zabili jedan gol, šteta što što Rijeka ne putuje na uzvrat s većom prednošću.