Početna - IZDVOJENO - Matjaž Kek nakon Slavena: Imamo prednost, ali dvoboj ostaje otvoren
Kek
Screenshot YouTube

Matjaž Kek nakon Slavena: Imamo prednost, ali dvoboj ostaje otvoren

Matjaž Kek, trener Rijeke, bio je kratak nakon prve utakmice polufinala Kupa Hrvatske. Rijeka je prvi put ove sezone pobijedila Slaven Belupo, pokazala odličnu igru u prvom dijelu, ali ostao je žal zbog primljenog pogotka koji je ostavio nadu gostima pred uzvrat u Koprivnici 5. travnja.

– Imamo prednost, ali dvoboj ostaje otvoren. Zasluženo smo pobijedili, ali sve je promijenio gol gostiju, rekao je Matjaž Kek, trener Rijeke.

Nogometaši Rijeke pobijedili su Slaven Belupo 2:1 u prvoj utakmici polufinala Kupa Hrvatske. Rijeka je tako u četvrtom pokušaju ove sezone nanijela momčadi iz Koprivnice prvi poraz.

Rijeka je sjajno ušla u utakmicu. Početni pritisak dao je naslutiti što slijedi. U 10. minuti uslijedila je sjajna akcija. Ristovski je dugom loptom pronašao Mateia koji je odigrao dupli pas s Gavranovićem, te prošao po lijevoj strani i ubacio. Tomasov nije uspio matirati Rozmana, ali Bezjak je bio na pravom mjestu – 1:0.

Samo pet minuta kasnije ponovo je bljesnuo Matei. Sjurio se niz lijevi bok, ušao u kazneni prostor i pospremio loptu pod prečku – 2:0.

Rijeka je nastavila kontrolirati utakmicu, Slaven je u nekoliko navrata stigao pred gol Rijeke, ali sve svelo na nekoliko neuspješnih ubačaja, te udarac Jamobra s ruba kaznenog prostora kojega je obranio Vargić.

Drugo poluvrijeme krenulo je u sličnom ritmu, Gavranović je lijepo pobjegao po lijevoj strani, ali njegov ubačaj nije stigao do Tomasova u kaznenom prostoru Slavena.  Dvaput je svoj udarac okušao Filip Bradarić, a nakon ulaska s dvadesetak metara pokušao je i Ivan Močinić.

Slaven je pokušavao i svoj trenutak dočekao u 71. minuti. Brzu akciju gosti su okončali ubačajem Purića, Christensen se zavukao iza riječke obrane i glavom matirao Vargića -2:1. Rijeka je zatim krenula agresivnije, ali Slaven Belupo izdržao je pritisak i sačuvao minimalan poraz.