Početna - IZDVOJENO - MAXtv Prva liga: Rijeka – Zagreb 4:1
web

MAXtv Prva liga: Rijeka – Zagreb 4:1

Nogometaši Rijeke pobijedili su Zagreb u 28. kolu MAXtv Prve lige rezultatom 4:1 i dodatno učvrstili drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvicina kojoj sada imaju 12 bodova zaostatka za Dinamom i 14 bodova prednosti ispred trećeplasirane Lokomotive.

U vrlo dobroj utakmici Rijeka je goste iz Kranjčevićeve načela 36.minuti kada je Marin Leovac probio lijevi bok i povratnom loptom pronašao Tomečaka. Prvi pokušaj blokirao je Jurendić, no odbijena lopta se vratila Balaju nakon čijeg je driblinga Tomečak iz drugog pokušaja zakucao loptu iza Livakovića – 1:0.

Do poluvremena Rijeka je povećala vodstvo zahvaljujući Balaju koji je iskoristio presječenu loptu Radoševića i iskosa s desne strane pogodio sam kut Livakovića – 2:0.

Nešto ležernije otvaranje drugog poluvremena Zagreb je iskoristio za smanjenje vodstva preko Jurendića koji je realizirao jedanaesterac – 2:1.

Ipak, Rijeka se brzo pribrala i s dva pogotka otklonila sve dvojbe oko pobjednika. Najprije je Matej Mitrović glavom sjajno reagirao na ubačaj Josipa Mišića iz kornera i pogodio za 3:1, dok je konačnih 4:1 sjajnim pogotkom postavio Marin Tomasov koji je prošao četiri gostujuća braniča i postavio konačni rezultat.