Početna - IZDVOJENO - Nogometaši Rijeke porazili Istru 1961
igrači rijeke

Nogometaši Rijeke porazili Istru 1961

Nogometaši Rijeke porazili su Istru 1961 rezultatom 3:1 i nastavili pozitivan niz pred utakmicu protiv Feyenoorda koji u četvrtak gostuje na Kantridi. Gostujući bedem probijen je u drugom poluvremenu nakon što je Istra 1961 otišla na odmor s minimalnom prednošću pogotkom Darija Tomića iz jedinog udarca u okvir Vargićevog gola.
U 54. minuti Andrej Kramarić je ostavio rolicu Mati Jajalu koji je s 18 metara dobrim udarcem prevario odličnog Drevena i postigao prvenstveni prvijenac u dresu Rijeke. Bio je to trenutak koji je označio potpunu ofenzivu Rijeke koja je plela mrežu pred gostujućim kaznenim prostorom i konačno u 71. minuti preko Andreja Kramarića preokrenula rezultat.

Potvrda pobjede došla je u 90. minuti nakon ubačaja iz kuta i promašene lopte Radonjića. Akciju je dobro pratio Ermin Zec i s nekoliko metara poslao loptu iza Drevena za pogodak u prvenstvenom debiju za Rijeku.

Jedan od junaka pobjede protiv čvrstog suparnika bio je Mato Jajalo koji je najprije izjednačujućim pogotkom otvorio Rijeci put preokreta, pa asistencijom Kramariću otvorio vrata pobjede kojoj je točku na ”i“ stavio Ermin Zec – nakon još jedne asistencije Mate Jajala.

RIJEKA – ISTRA 1961 3:1 (0:1)