Početna - IZDVOJENO - Povijesna pobjeda Rijeke
hnk-rijeka
Arhiva

Povijesna pobjeda Rijeke

U kvalifikacijskoj utakmici za ulazak u skupine Eurolige, Rijeka je jučer protiv Stuttgarda ostvarila povijesni uspjeh.
Nakon pobjede na Kantridi gdje je Rijeka slavila s 2:1, momci su u uzvratnoj utakmici koja se igrala jučer u Stuttgartu odigrali remi s rezultatom 2:2 i tako ušli u ždrijeb za skupine u Europskoj ligi.

Ovakav uspjeh Rijeka nije ostvarila punih 29 godina kada je u Rijeci “pao” Real Madrid. Slavi cijela Rijeka, cijeli Kvarner, svi navijači Rijeke, no sigurni smo da je i onima koji ne navijaju za Rijeku drago što je jedan hrvatski klub ostvario takav uspjeh kakav su postigli dečki s Kantride.

Jučerašnja utakmica bila je uistinu dramatična. Nakon što je u 30. minuti utakmice Benko zabio prvi gol  , slavlju nije bilo kraja. Gol u gostima znači puno.  No, nedugo zatim, Stuttgart je izjednačio, a u 75. minuti nesretni Marić je zabio autogol te dao Stuttgartu nadu da se probije u Euroligu.

Utakmica se bližila kraju, igrači su već bili umorni, no nisu posustali. Igrači Matjaža Keka smogli su snage i u 93. minuti utakmice, Mujanović je, nakon izvrsnog proigravanja Močinića, zabio povijesni zgoditak i odveo Rijeku u ždrijeb za Euroligu.