Početna - IZDVOJENO - Rijeka – Aluminij 2:2
rial-400x240

Rijeka – Aluminij 2:2

Prvu pripremnu utakmicu na domaćem terenu, nakon tri odigrane na pripremama u Sloveniji, gdje je zabilježena po jedna pobjeda, poraz i neodlučeno, HNK Rijeka je odigrala protiv Aluminija, novog slovenskog prvoligaša, neodlučnim rezultatom 2:2.

U prvom poluvremenu terenska premoć Riječana nije okrunjena konkretnijim pozitivnim rezultatom. Nakon desetak udaraca uglavnom pokraj gola bijeli su postigli samo jedan pogodak, i to Goodnes Ajayi u 26. minuti. Nakon što mu je asistirao Gavranović, Ajayi je iskosa s lijeve strane s desetak metara niskim udarcem svladao slovenskog golmana Janžekovića. U zadnjim minutama poluvremena Vrbanec je nakon izvođenja slobodnog udarca pobjegao obrani bijelih te iz blizine plasirao loptu iza Prskalovih leđa za 1:1.

Prve minute drugog poluvremena, u kojem su u 46. minuti ušli Maleš, Matei, Bertoša, Mišić, Čanađija i Elez, protekle su u potpunoj inicijativi bijelih koji su najviše prijetili preko Mateia i Tomasova.

U 60. minuti umjesto Tomasova je ušao Solomon, a na gol je umjesto Prskala ušao Nwoloko.  U 61. minuti slobodnjak Mateija s 25 metara golman Aluminija doslovno je izvadio iz desnih rašlji. Stalni pritisak bijelih nije dao rezultata, no zato je Aluminij u 67. minuti iz brze kontre zabio za vodstvo Slovenaca od 2:1. Gol je postigao, opet, Vrbanec. U 71. minuti Močinić je mjesto ustupio Diyokeu, a Rijeka je nastavila s napadima, dok se slovenska momčad orijentirala na brze (polu)kontre.

U 80. minuti trener Matjaž Kek izvršio je i zadnje izmjene: umjesto Mitrovića i Bezjaka ušli su 17-godišnji Dominik Mulac i Frane Ikić koji je u 87. imao priliku Rijeke za izjednačenje. Ipak, s nekoliko metara glavom je, nakon kornera Mateia, pucao u golmana Aluminija. Priliku je Rijeka imala i samo minutu kasnije kad je nakon lijepog prodora Mulca i ubačaja Čanađije, Solomon je loše pucao pokraj gola. I onda, u sudačkoj nadoknadi, Matei, najbolji igrač dotad, u šesnaestercu je nakon solo prodora izborio jedanaesterac koji je sam i realizirao. Na kraju – najpravednije po viđenom – 2:2.