Početna - IZDVOJENO - Rijeka – Inter 4:0
HNK Rijeka
arhiva

Rijeka – Inter 4:0

Nogometaši Rijeke pobijedili su Inter 4:0 u utakmici 28. kola MAXtv Prve lige. Rijeka je tako u četvrtom pokušaju ove sezone pobijedila Inter, te postigla prvi gol ove sezone u ogledu protiv suparnika iz Zaprešića. Bila je to šesta uzastopna pobjeda Rijeke, peta prvenstvena.

Rijeka je od prve minute krenula jako, a kao i protiv Slaven Belupa, u prvih 20 minuta napravila je veliki korak prema pobjedi. Već u četvrtoj minuti Bradarić je sjajno pronašao Ristovskog na desnom boku. Uslijedio je ubačaj kojega je obrana Intera na kratko odbila, natrčao je Tomasov i lijepim udarcem matirao Mrmića – 1:0. Bio je to prvi pogodak u ogledima Rijeke i Intera ove sezone nakon 274 minute igre!

Na drugi je trebalo čekati samo 14 minuta. Nakon kornera Josip Brezovec uzeo je loptu, sjurio se u kazneni prostor i ubacio, a Gavranović je bio na pravom mjestu i matirao Mrmića – 2:0.

Otvaranje drugog dijela ponudilo je nešto mirniju igru. Rijeka je unutar dvije minute (56′, 58′) stvorila dvije prilike. Prvo je Tomasov proigrao Gavranovića čiji udarac nije bio precizan. Uslijedila je još ljepša akcija, Tomasov je spustio loptu glavom za Ristovskog koji je ubacio, ali udarac Gavranovića iz izgledne pozicije išao je ravno u vratara Intera.

I onda dva pogotka unutar dvije minute. Prvo je u 65. minuti Zuta ubacio, a Samardžić se sjajno snašao i negdje s 15 metara lijepim udarcem zatresao mrežu – 3:0.

Nakon pogotka u igru je ušao Bekim Balaju. Napadaču Rijeke trebalo je oko trideset sekundi da se upiše u listu strijelaca, nakon što je primio loptu na 15 metara sjajnim udarcem matirao je Mrmića – 4:0.