Početna - IZDVOJENO - Rijeka – Lokomotiva 1:0, Mitrović donio pobjedu
rijeka lokomotiva

Rijeka – Lokomotiva 1:0, Mitrović donio pobjedu

Nogometaši Rijeke pobijedili su Lokomotivu 1:0 u utakmici 5. kola MAXtv Prve lige upisavši šestu uzastopnu prvenstvenu pobjedu protiv zagrebačkog sastava.

Prvi i jedini gol na utakmici stigao je iz prve riječke prilike. Nakon kornera u 10. minuti najviši je bio Matej Mitrović koji je udarcem glavom matirao Zagorca  i postigao četvrti pogodak u dresu Rijeke – 1:0.

Prošle su samo dvije minute prije nove velike prilike. Ubačaj Zute stigao je do Gavranovića u kaznenom prostoru, ali udarac lijevom nogom prošao je uz vratnicu.

U 19. minuti Gavranović je ponovo bio u središtu napada. Ristovski je ubacio, Gavranović je pucao glavom, a lopta je pogodila Bartoleca i pala ponovo na noge nogometašu Rijeke čiji je udarac otišao iznad grede.

Lokomotiva je svoju priliku tražila iz kontre, ali pokušaji Bartoleca i Grezde nisu bili opasnost za riječki gol. Na drugoj strani Rijeka je mogla udvostručiti prednost u 34. minuti. Vešović je odlično proigrao Bezjaka koji je izbio sam ispred Zagorca, ali vratar Lokomotive sačuvao je svoju mrežu.

Lokomotiva je ozbiljnije zaprijetila u završnici prvog poluvremena. Prvo je Prskalo u 40. minuti pravovremenim istrčavanjem spriječio da Fiolić ostane sam pred golom Rijeke.

Dvije minute kasnije Grezda je uspio primiriti dugu loptu i izboriti se za poziciju za udarac u kaznenom prostoru Rijeke, ali njegov pokušaj blokirao je Elez.

Rijeka je s prilikom otvorila i drugi dio. Prskalo je bacio dugu loptu za Gavranovića koji je odigrao za Vešovića. Nogometaš Rijeke sjurio se u kazneni prostor, ali u samoj završnici izgubio je kontrolu nad loptom i propala je obećavajuća prilika. Uslijedili su pokušaji Vešovića glavom i brza kontra koju je povukao Mišić, ali koja u konačnici nije dala rezultata.

Lokomotiva je najveću priliku imala u 83. minuti. Majstorović se našao u odličnoj situaciji na desetak metara od gola, a njegov udarac skrenuo je Prskalo i lopta je završila na gredi. Lopta se zatim odbila do Bočkaja čiji je udarac ponovo obranio Prskalo. Gosti nisu dobili drugu priliku i Rijeka je sačuvala prednost za nova tri boda.