Početna - IZDVOJENO - Rijeka pobjedom u Koprivnici ostala u igri za treće mjesto

Rijeka pobjedom u Koprivnici ostala u igri za treće mjesto

Nogometaši Rijeke došli su do važna tri boda protiv Slaven Belupa i time ostali u igri za treće mjesto. Bijeli su u Koprivnici s 2:0 došli na četiri boda zaostatka za Goricom, a pogotke za Rijeku postizali su Andrijašević i Drmić iz kaznenog udarca.
SLAVEN BELUPO – RIJEKA 0:2
Strijelci: 0:1 Andrijašević 40′, 0:2 Drmić 69′ (11m)
SLAVEN BELUPO: Filipović – Božić, Paracki, Prce – Bogojević, Lulić, Mlinar, Goda – Glavčić – Knoll, Krstanović
RIJEKA: Nevistić – Escoval, Galović, Capan – Vukčević, Pavičić, Lončar, Tomečak – Menalo, Andrijašević – Drmić
Nogometaši Rijeke su nakon debakla protiv Dinama gostovali u Koprivnici gdje su lovili zadnji vlak za europska mjesta u idućoj sezoni. Trener Bijelih Goran Tomić promijenio je sustav i krenuo s trojicom u zadnjoj liniji, pa je od prve minute krenuo Escoval uz Pavičića koji je u vezi zamijenio Čerina.
Bolje u susret ulaze Riječani i već nakon desetak minuta stvaraju prve dobre prilike. U 10′ Menalo puca pored gola, da bi dvije minute kasnije isti igrač uposlio Pavičića, no njegov udarac zaustavlja Filipović. U 28′ nova propuštena riječka prilika. Lončar je sve pripremio za Pavičića koji opet ne uspijeva svladati Filipovića. U 33′ najbolja domaća prilika na susretu. Nakon kornera Bogojević pogađa gredu, a u nastavku akcije Prce šalje loptu visoko preko gola.
U 40. minuti Rijeka ipak stiže do vodstvo. Nakon što je Lončar ubacio iz kuta, u pet metara najbolje se snalazi Andrijašević i pogađa neobranjivo ispod grede. U nastavku odmah na početku domaćin ima priliku doći do izjednačenja. Mlinar je ubacio iz kuta, Nevistić kratko odbio, a Lulić puca neprecizno preko grede. Konačno rješenje susreta dogodilo se u 69. minuti.
Menalo stiže do lopte prije Filipovića koji ga ruši u svojem šesnaestercu, a glavni sudac Fran Jović nakon VAR provjere pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator bio je Drmić. U samoj završnici prijetili su još Menalo i Yateke, ali je Filipović bio na visini zadatka.