Početna - IZDVOJENO - Rijeka – Split 2:1
rijeka split

Rijeka – Split 2:1

Nogometaši Rijeke pobijedili su Split u utakmici 16. kola MAXTtv Prve lige upisavši četvrtu uzastopnu pobjedu. Rijeka je ostala i dalje neporažena u prvenstvu, te je ujedno prekinula niz Splita od četiri utakmice bez poraza. Bila je to ujedno 18. uzastopna utakmica Rijeke bez poraza u službenim utakmicama što je novi klupski rekord. Rijeka je nakon poraza od Aberdeena na Kantridi nanizala 15 utakmica u prvenstvu bez poraza, dvije u Kupu te uzvratni ogled protiv Aberdeena u Škotskoj.

Rijeka nije mogla poželjeti bolje otvaranje. U trećoj minuti Tomasov je izveo slobodan udarac, a obrana Splita kratko odbila loptu. Maleš je vratio “svijeću” u kazneni prostor gdje su gostujući igrači zaboravili na Mirala Samardžića koji je smirio loptu i poentirao – 1:0.

Uslijedio je nešto mirniji period, Bezjak je u 21. minuti lijepo pucao s dvadesetak metara, ali udarac nije bio precizan.  Dvije minute kasnije Anas Sharbini lijepo je pokušao iz voleja, ali udarac nije bio precizan.

I onda je Split došao do velike prilike. Pešić je lijepo prošao po lijevoj strani i ubacio prizemnu loptu, a Mršić je ostao sam na 15 metara. Udarac napadača Splita odlično je obranio Ivan Vargić!

Rijeka je do drugog gola stigla u 38. minuti nakon sjajne akcije. Sharbini je dugo vukao loptu i pred kaznenim prostorom gurnuo je za Močinića. Veznjak Rijeke produžio je za Ristovskog čiji je ubačaj sjajnim volejem u mrežu pospremio Roman Bezjak – 2:0.

Izabranici Matjaža Keka mogli su u 42. minuti dodatno učvrstiti vodstvo. Nakon ubačaja Ante Majstorović je ostao sam, ali je loptu primirio rukom i Fran Jović pokazao je na bijelu točku. Tomasov je preuzeo odgovornost, ali Zagorac je pogodio stranu i obranio udarac.

Ono što nije uspio Tomasov, pošlo je za rukom Antoniju Mršiću. Naime, odmah na otvaranju drugog poluvremena Woon je pobjegao Ristovskom i pao nakon kontakta s Vargićem. Fran Jović drugi put na utakmici pokazao je na bijelu točku, a Mršić je bio siguran – 2:1.