Početna - IZDVOJENO - Rijeka uvjerljiva protiv Opatije u prvoj pripremnoj utakmici
nkrijeka

Rijeka uvjerljiva protiv Opatije u prvoj pripremnoj utakmici

Nogometaši Rijeke pobijedili su Opatiju u prvoj pripremnoj utakmici, susretu odigranom povodom 105. rođendana opatijskog trećeligaša. U zanimljivom ogledu u ranoj fazi priprema riječkog prvoligaša, izabranici Matjaža Keka uvjerljivo su slavili, a priliku su dobili svi igrači tako da su 23 igrača dobila po 45 minuta u Opatiji.

Opatija je kvalitetnije ušla u utakmicu, Šolić je lijepo pucao s 20 metara, ali lopta je prošla uz vratnicu. Veliku priliku Opatija je imala u devetoj minuti kada je udarac Matovine obranio Sluga. Rijeka je pokušala preko Brezovca i Ikića nakon kornera, a Opatija je zatim imala stopostotnu prliku.  U 17. minuti Močinić je nespretno izgubio loptu, Toni Rudan sam se sjurio prema golu, ali Sluga je odličnom intervencijom sačuvao mrežu.

I onda je Rijeka povela. U 20. minuti Gavranović je poveo akciju i odigrao za Mateija koji je proslijedio za Solomuna na rubu kaznenog prostora. Nigerijski napadač potkopao je loptu za nadolazećeg Brezovca koji je bio siguran – 0:1.

Drugi gol stigao je u 27. minuti Brozović je vratio loptu za vratara Raspora čije je ispucavanje završilo kod Brezovca na 25 metara od gola. Brezovec je odigrao za Gavranovića koji je proslijedio loptu za Mateija. Rumunjski napadač napravio je dva korak i precizno naciljao suprotnu stranu gola Opatije – 0:2.

Opatija je uzvratila samo dvije minuta kasnije. Toni Rudan ponovo se našao u izglednoj prilici, a njegov udarac ovoga puta završio je u mrežu Rijeke – 1:2. U 37. minuti Šolić je imao novu veliku priliku kada se sjurio prema golu, a Ikić mu je izbio loptu. Ipak, ona je ponovo došla do Šolića koji je ostao sam pred Slugom koji je ponovo zaustavio pokušaj opatijskih nogometaša.

Rijeka je ipak stigla do trećeg gola u 41. minuti. Brezovec je izveo korner, Bradarić je bio najviši u skoku i glavom poslao loptu u mrežu  – 1:3. Samo dvije minute kasnije Rijeka je postigla i četvrti gol. Vešović je pronašao Solomuna u srcu kaznenog prostora – 1:4.

Na početku drugog poluvremena Matjaž Kek na travnjak je poslao 11 novih igrača. Na gol se čekalo devet minuta. Čanađija je ubacio s lijeve strane, lopta je došla do Geralda koji je prizemnim udarcem svladao Raspora – 1:5. Četiri minute kasnije Ayaji je primio loptu na lijevom boku, napravio nekoliko koraka i pronašao natrčalog Geralda u kaznenom prostoru – 1:6.

Rijeka je “podebljala” prednost u 72. minuti, Čanađija se odlično riješio pratnje na lijevom boku, ušao u kazneni prostor i asistirao Ajayiju – 1:7. U 81. minuti Monjac je rušen u kaznenom prostoru, a Radomir je bio siguran s bijele točke – 2:7.