Početna - NOVOSTI - Slaven Belupo – Rijeka 0:3
HNK Rijeka
arhiva

Slaven Belupo – Rijeka 0:3

“Bijeli” su se u prvome poluvremenu teško nosili s borbenim domaćinima koji je pokušao trkom isprovocirati pozitivan rezultat vrijedan izlaska iz velike rezultatske krize. Stali su na loptu i počeli igrati nogomet koji pružaju na većini ovosezonskih gostovanja.

Tri promjene napravio je trener “bijelih” Matjaž Kek u momčadi usporedi li se s onom koja je prošle srijede svladala Puljane. Moises i Mujanović ostali su na klupi za pričuve, a ozlijeđeni Sharbini nije ni putovao u Koprivnicu. Kramarić je bio u prvoj verziji zapisnika koji je stigao do novinara uoči utakmice, no na kraju je i on bio među pričuvnim igračima. U početni sastav vratili su se Močinić, Jugović i nakon dugo vremena priliku je dobio Nigerijac Ajayi.

Krstanović je mirno izveo penal, “preselio” Pelina i doveo svoju momčad u vodstvo – 0:1. Dvije minute kasnije Močinić je slabašnim udarcem s petnaest metara zaključio lijepu akciju – tri točna dodavanja na rubu kaznenog prostora. Primljeni pogodak potpuno je srušio koprivničko samopouzdanje.

Uz naklonost sreće Riječani su se mogli mirno vratiti igri iz drugoga poluvremena i strpljivo čekati na priliku za ono što se očekivalo – drugi pogodak. Stigao je u 80. minuti kada je Močinić povukao loptu gotovo sa sredine terena. Igrači “Slavena” su se razmicali misleći da će je uputiti na bok. Kada je Močinić stigao do šesnaesterca već je bilo kasno. Uslijedio je dobro odmjereni udarac unutarnjim dijelom kopačke lijeve noge po kojem je lopta neuhvatljiva za Pelina otišla u donji desni kut – 0:2.

U 89. minuti sudac Pristnovnik je sudio penal, Kramarić je poput Krstanovića rutinski preveraio Pelina za konačnih 0:3.