Početna - IZDVOJENO - Tina Maze još jednom zlatna

Tina Maze još jednom zlatna

Na stazi Rosa Hutor u blizini  Krasnaje Poljane,  danas je Slovenka Tina Maze  (30)  osvojila naslov olimpijske pobjednice u veleslalomu.  Tini   Maze je to druga zlatna medalja na ZOI u Sočiju,  a prvu zlatnu medalju na ovogodišnjim olimpijskim igrama osvojila je najbržom vožnjom u spustu.

Zlatne olimpijske medalje nisu jedine u karijeri  Tine Maze, koja je prije četiri godine bila srebrna u veleslalomu i  superveleslalomu, a do te medalje je došla obranivši  prednost iz prve vožnje u kojoj je ostvarila najbolje vrijeme.  I Fenninger je stigla do svog drugog odličja u Sočiju,  zlatu iz superveleslaloma  je pridodala srebro u veleslalomu do kojega je stigla s četvrtog mjesta iz prve vožnje.

Hrvatska skijašica, 17-godišnja  Andrea Komšić u svom je debiju na ZOI zauzela 35. mjesto sa 9.74 sekunde zaostatka za Maze, dok je Sofija Novoselić odustala u drugoj vožnji.