Početna - IZDVOJENO - Košarkaši Kvarnera zadržali stopostotni učinak
Košarka

Košarkaši Kvarnera zadržali stopostotni učinak

KK Kvarner 2010: KK Zagreb 73:63 (18:12 ; 18:19 ; 21:15 ; 16:17)

U 3. kolu A-1 lige, u krcatoj dvorani Dinka Lukarića na Kozali, košarkaši riječkog Kvarnera porazili su Zagreb rezultatom 73:63. Ovom pobjedom, Kvarner nastavlja svoj niz te uz omjer 3-0 ostaje na diobi prvog mjesta dijeleći ga s Alkarom i Križevcima.

Utakmica za domaće i nije najbolje počela. Nervozan početak iskoristili su košarkaši Zagreba koji otvaraju utakmicu s 0:4. To je bilo i jedino vodstvo gostiju, koji su ostatak utakmice proveli u podređenom položaju, igrajući onoliko koliko im je agresivni Kvarner dopuštao. Na krilima odlične obrane i efikasnog Škifića, koji je u prvoj četvrtini zabio 10 od svojih ukupno 15 koševa, domaći na mali odmor odlaze sa 6 poena prednosti.

U izjednačenoj drugoj četvrtini, gostujući košarkaši ne dozvoljavaju Kvarneru da se “odlijepi” na neku ozbiljniju razliku. Kod domaćih, raspoloženom Škifiću pridružili su se Radić i Čakarun, dok goste nosi Novačić. Semafor je na poluvremenu pokazivao rezultat 36:31 u korist domaćina.

Sam početak drugog poluvremena pokazao se krucijalnim. Otvara ga Stipčić tricom, a nakon neiskorištenog napada Zagreba, Radić zabija 2 slobodna bacanja i odvodi Kvarner na dvoznamenkastu prednost. Otpor žilavih gostiju bio je potpuno slomljen tricom Bobana 4 minute prije kraja četvrtine, kojom je Kvarner poveo velikih 14 razlike. Do kraja susreta domaći košarkaši rutinski su održavali visoko vodstvo i na kraju slavili 73:63.

Najbolji u domaćim redovima bili su Škifić (15 p, 8 sk, 3 as) i Radić (18 p, 5 sk, 3 as) dok su dvoznamenkast učinak ostvarili i Čakarun (11 p) te Šamanić (10 p). Kod Zagreba najbolji su bili Šarac (14 p) i Halilović (11 p).

U 4. kolu, iduće subote, košarkaši Kvarnera dočekuju Zabok.